10 способів друку на металі

Першим друком по металу було гравірування. Поява гравюри датована XVI століттям. Це був художній розпис годинників, зброї, прикрас. Тоді ж гравіювання почали використовувати в друкарській справі - при виготовленні пластин для перенесення шрифту на папір.

Замовити поліграфічний друк на різних поверхнях та різної продукції можна в нашій друкарні КопіБум.

Друк на металі

 

Сфера застосування

Написи по металу можна зустріти де завгодно: двері кабінету керівництва, коробка парфумів, інформаційна табличка. Жорстка фактура і стійкість малюнка оцінені там, де паперовий носій швидко втратить свій вигляд. А ще метал завжди виглядає презентабельно, солідно. Диплом, надрукований на золотистому або сріблястому листі, буде радувати око і підкреслювати статус власника.

У яких ще сферах затребуваний друк по металу:

  • Виробництво техніки, автомобілів, ексклюзивної косметики та парфумерії в якості елементів конструкції та інформаційних табличок. Металеві шильди містять основні дані про товар.
  • Рекламна індустрія, а конкретніше - зовнішня реклама. Залізна основа під інформаційний щит забезпечить надійність і довговічність конструкції.
  • Бізнес-сегмент. Металеві бейджі більш стійкі до стирання, ніж навіть заламіновані паперові, а алюмінієві інформаційні таблички і покажчики на дверях офісів гармонійно доповнюють інтер'єр.
  • Виготовлення нагородної продукції. Грамоти, дипломи, сертифікати переносять на метал і оформляють в красиву рамку - такий предмет стане не тільки підтвердженням високих заслуг, а й прикрасою робочого кабінету.
  • Дизайн інтер'єрів. Декоратори успішно використовують металеві елементи оформлення інтер'єрів столових, кухонь, віталень. На аркушах віддруковують фотографії або тематичні зображення, які відповідають загальній концепції.
  • Столярні вироби. Листи металу з нанесеними зображеннями прикрашають предмети меблів, двері, корпуси освітлювальних приладів.
  • Декорування металевих предметів: шкатулок, лінійок, значків, флешок, брелків.

 

10 технологій друку на металі

Розглянемо найпопулярніші техніки нанесення зображень на металеву поверхню.

1. УФ-друк

Друк ультрафіолетовими фарбами - єдина технологія, при якій чорнило запікаються на поверхні, гарантуючи високу стійкість до стирання малюнка. Процес не відрізняється від нанесення зображення на будь-який інший носій - будь то папір, картон або тканина. Використовується широкоформатний УФ-принтер планшетного типу. Можлива робота з різними поверхнями: радіаторами опалення, жалюзі, гаджетами, екранами камінів.
 

УФ-друк на металі

УФ-друк на металі

 

2. Гравертон

Повноколірний друк на пластинах з анодованого алюмінію. Застосовується техніка термопереносу за допомогою проміжного носія - звичайного паперу щільністю 80 г / м². Секрет в спеціальних чорнилах, які закріплюються на металевій поверхні. Недолік технології - використання відбитків тільки в приміщеннях, так як малюнок не відрізняється високою стійкістю. Підвид технології - мастертон. Різниця між ними в складі чорнила.
 

Технологія друку на металі: гравертон

Технологія друку на металі: гравертон

 

3. Сублімація

Для перенесення зображення потрібно спеціальне покриття носія у вигляді тонкої плівки з сублімаційного лаку. Існує два види цієї технології:

  • Струменевий друк - дозволяє отримувати відбиток високого дозволу (300 dpi), використовується струменевий принтер, сублімаційний папір і сублімаційні чорнила;
  • Лазерний друк – здійснюється на спеціальному папері і використовується лазерний принтер, можна наносити зображення на золотисті, сріблясті, матові і глянцеві листи металу.

Недоліки способу: з часом зображення блідне, вигорає від сонця. Тому потрібно берегти виріб від прямих сонячних променів.

Сублімаційний друк на металі
Сублімаційний друк на металі

 

4. Гравірування

Відомі чотири різновиди гравірування:

  • ручне - використовуються штихеля різного розміру або бормашина, виходить високоякісний малюнок, але тут важлива кваліфікація майстра;
  • хімічне - травлення металу за допомогою їдкого натру, азотної або соляної кислоти, хлорного заліза, перед нанесенням малюнка, поверхня обробляється спиртовим лаком;
  • механічне - класична техніка з використанням гравірувального верстата, плюси - можна робити опуклі і впуклі малюнки, мінуси - тривалість процедури.
  • лазерне - сучасний, дешевий, швидкий, високоточний метод нанесення малюнків на метал шляхом випалювання поверхні, мінус - недовговічність зображення.
     

Технологія друку на металі: гравірування

Технологія друку на металі: гравірування

 

5. Термотрансфер

Це друк на металевих предметах за допомогою перенесення зображень, нанесених пластизолевими фарбами. Для закріплення на поверхні потрібен термопрес, робоча температура - близько 190 градусів. Час закріплення - до 90 секунд. Плюс технології - яскраве, об'ємне і фактурне зображення, мінус – схильність до стирання.

6. Алюмаджет

Інша назва - металофото. Це спосіб отримання зносостійкого напису або малюнка на пластинах з анодованого алюмінію. Після нанесення малюнок ламінується або покривається спеціальним акриловим лаком.

7. Металографіка

Ще одна назва технології - фотомеханічний друк. Принцип полягає у впливі спеціального чорнила на шар оксидної плівки, якою покриті алюмінієві пластини. Щоб закріпити малюнок, виріб поміщають в хімічний розчин або наносять захисне покриття. Плюс металографіки - чіткість і яскравість зображення протягом 5-7 років. Причому ні атмосферні явища, ні агресивні середовища ніяк не впливають на якість картинки.
 

Технологія друку на металі: металографіка
Технологія друку на металі: металографіка

 

8. Алюмамарк

Технологія заснована на застосуванні вуглецевого лазера. Завдяки впливу високочастотної енергії металева поверхня чорніє, а решта залишається гладкою. Алюмамарк застосовується у виготовленні інформаційних табличок для зовнішнього розміщення, так як малюнок довго зберігає свою чіткість і яскравість.

9. Тамподрук

Перенесення малюнка відбувається за допомогою друкарської форми і еластичного тампона. Останній занурюється в чорнило і стикається з друкованими елементами, створюючи зображення на металевій поверхні. Технологію використовують в разі складного рельєфу оброблюваної поверхні. Він впорається там, де не підходить шовкографія або сублімація. Недоліком тамподруку можна назвати малу робочу площу, відповідно - великі зображення не вийдуть.
 

Технологія друку на металі: тамподрук
Технологія друку на металі: тамподрук

 

10. Шовкографія

В процесі задіяні спеціальні фарби і трафаретний папір. Можна використовувати звичайні різнокольорові, металізовані, флуоресцентні чорнила. Недолік технології - необхідно, щоб поверхня була рівною і гладкою, звідси і обмеженість в плані застосування цього способу. Найчастіше це зовнішня реклама, елементи оформлення вітрин і інтер'єрів, шильди для різної продукції.

 

Технології друку на металі

 

Друк на металі. Підсумки

  • Друк на металі використовується в багатьох сферах: в машино- і приладобудуванні, рекламній індустрії, косметології та парфумерії, дизайні інтер'єрів, меблевому виробництві.
  • Існує багато способів нанесення зображення на метал, вибір залежить від типу поверхні, вимог до малюнка і умов експлуатації виробу.
  • Найбільш затребувані технології кольорового друку на металі - гравертон, сублімація і УФ-друк.

Друкарня КопіБум спеціалізується на оперативному цифровому друці поліграфії, широкоформатному друці та виготовленні фотосувенірів. Ми виконуємо друк на металі сублімаційним та термотрансферним методом і найчастіше виготовляємо дипломи, сертифікати, подяки, таблички. Також на металі можна друкувати: візитки, обкладинки для меню та виконувати друк фотографій будь-якого типу.

 

Друк на металі у Львові