У наших статтях ми вже неодноразово торкалися тем різних видів друк. Сьогодні ми поговоримо про цифровий друк. Львів – студентське місто, тому попит на такий тип друку дуже популярний.
Ми зібрали 8 цікавих фактів про цифровий друк. Можливо, вони допоможуть краще зорієнтуватися в цій технології і зробити безпомилковий вибір в момент замовлення.
Факт 1. Цифровий друк - лише загальне поняття. У цього є підвиди
Насправді ця назва декількох принципово різних технологій з розгалуженими підвидами. Тільки подивіться на цю класифікацію:
- Повноколірний (кольоровий) цифровий друк. Він підрозділяється на лазерний і струменевий. Струменевий, в свою чергу, буває безперервним та імпульсним (тобто дозованим).
- Одноколірний цифровий друк (ксерографія, різографія). Її підвиди - іонографія і магнітографія. Різниця між ними полягає в тому, що перша - друк одним кольором, а друга вважається додатковим кольором для першої.
- Термальний цифровий друк. Суть технології полягає в перенесенні зображення на носій за допомогою високих температур. Можна друкувати не тільки на папері, а й на чашках, футболках.
Але це ще не все. Існують відмінності в форматах цифрового друку: листовий і широкоформатний. Перший - для стандартної поліграфії, другий - для рекламних носіїв великих розмірів.
Факт 2. Винахід цифрового друку ототожнюють з появою комп'ютерів. Але це не так…
Технологія з'явилася за 4 роки до появи першої електронної обчислювальної машини. Тоді прообраз цифрового друку іменувався електрографічним відбитком. Його винайшов американський фізик Честер Карлсон.
Через десятиліття винахід вченого отримав комерційну реалізацію. Спосіб друку нарекли ксерографією і передали в користування компанії Haloid. В цьому ж році було випущено перше цифрове обладнання у вигляді копіювального апарату - Xerox Model A Copy Machine.
До речі, саме його назва стала загальною. Сьогодні в просторіччі всі копіри називають ксероксами.
Факт 3. При цифровому друці використовуються проміжні форми
Хоча це не зовсім правильне твердження. Більш коректно: цифровий друк використовують для створення проміжних форм. Але потім, забувши, що технологія все-таки заснована на прямому перенесенні зображення на носій, відбитки продовжують називати цифровими. Насправді ж вони повинні називатися офсетно-цифровими.
Виготовляють друковані форми декількома способами:
Друк з комп'ютера на фотоскладальний апарат. Цифровий принтер передає інформацію на фотоскладальний апарат, а він, у свою чергу, виробляє форми для офсету.
Вивід на плівку. Є обладнання для цифрового друку з підтримкою виводу зображення прямо на плівку.
Перенесення цифрових даних на друковану форму. Ця технологія передбачає автоматизоване виготовлення форми шляхом інтеграції цифрового модуля в традиційний механізм (офсет).
Факт 4. Цифровий друк використовується для виготовлення репродукцій картин
Дивно, але разом з літографією, шовкографією і фотогравюрою, при виготовленні художніх репродукцій і фоторобіт виправдане застосування цифрового друку.
Метод був розроблений в 80-х роках минулого століття в США. На першому обладнанні для художнього цифрового друку - струменевому принтері Iris - друкували картини на шовку, льоні, полотні. Художники і фотохудожники оцінили новинку, дивуючись деталізованості відбитків і реалістичності відтворення відтінків.
Технологія отримала назву «жікле», і роботи, створені з її допомогою, сьогодні виставляються в найбільших галереях світу: Метропόлітен-музеї (Нью-Йорк), «Corcoran» (Вашингтон), Музеї американського мистецтва Уїтні (Нью-Йорк), Чиказькому університеті мистецтва.
Факт 5. Цифровий друк у Львові – найгнучкіша технологія друку
І це дійсно так! Жодна з відомих технологій не підтримує можливість внесення змін в макет без додаткових дій. А при цифровому друці це можливо. Правки вносять навіть не перериваючи процес виготовлення тиражу - просто потрібно відповідним чином виставити настройки.
На цьому переваги цифрового друку не закінчуються. З його допомогою зручно друкувати змінну інформацію, наприклад, при виготовленні весільних запрошень, персоніфікованої реклами, поштових конвертів з адресами, цінників.
Факт 6. Студенти обирають цифровий друк
Саме ця технологія дозволяє швидко і якісно друкувати наукові роботи - реферати, курсові, дипломні роботи, дисертації - в одному або декількох екземплярах.
Після роздруківки листи фальцюються і відправляються на зшивання (термоклей, палітурка, пружина). Обкладинку (тверду, м'яку, інтегральну) можна заламінувати, прикрасити фольгованим тисненням. Тут же, за допомогою цифрового друку, можна зробити барвисті плакати - наочні посібники, що доповнюють інформаційне наповнення основної роботи. І все це швидко і без додаткових витрат на підготовку проміжних форм.
Факт 7. Цифровий друк забезпечує конфіденційність
Ні, це не марення на тему промислового шпигунства. Але якщо є необхідність захистити від підробки документи, варто скористатися можливостями цифрового друку.
Що друкують із захистом від фальсифікації:
- купони і квитки;
- нагородну продукцію;
- посвідчення, перепустки;
- рахунки-фактури, договори.
Існують програмні інструменти для створення ефектів друку. З їх допомогою унікалізують відбитки. Якщо спробувати їх фальсифікувати, вийде звичайний текст - вже без захисних міток.
Розглянемо найпопулярніші технології:
- GlossMark - водяні знаки у вигляді картинок. Вони наносяться на поверхню носія без використання тонера, а за допомогою трирівневого глянцевого покриття. На мітці присутній текст, який видно тільки при певному куті нахилу. Такий знак не можна видалити з документа, він не копіюється і не сканується.
- CorrelationMark - однорідне поле, на якому розміщена картинка або текст. Ідентифікувати зображення можна тільки при наявності сітки-ключа.
- InfraredMark - зображення, невидиме при денному світлі. Воно проявляється в інфрачервоних променях.
- FluorescentMark - технологія, аналогічна попередній, тільки картинка стає видимою при ультрафіолетовому освітленні.
- MicroText marks - мікрошрифт, який помітний тільки з лупою.
Факт 8. Більше 83% міні-друкарень працюють на цифровому обладнанні
Цифровий друк - абсолютний лідер серед послуг, пропонованих міні-друкарнями. Дрібний бізнес повинен бути оперативним, гнучким і лояльним до споживчих запитів. Цифровий друк дозволяє підлаштовуватися під потреби клієнтів максимально точно.
Наприклад наша цифрова друкарня КопіБум виконує замовлення в межах від 1 години до 1 дня і друкує тиражі від 1 примірника. Тому нашими послугами користуються як студенти, так і представники бізнесу, яким потрібно швидко, якісно і невеликими тиражами роздрукувати рекламні чи інформаційні поліграфічні продукти.
На сьогоднішній день доволі популярна технологія print on demand - виготовлення тиражу книги на вимогу. Цей продукт на ринку книжкової поліграфії відомий трохи більше 10 років, але на сьогодні розроблені цілі онлайн-сервіси, що базуються на технології додруківки тиражу. Все просто: ви видали книгу, але не друкуєте весь тираж, а збираєте попередні замовлення. І тільки потім замовляєте випуск книги. Кількість непроданих примірників близьке до нуля, а значить - ризик втратити гроші мінімальний.
Чим ще корисний цифровий друк пересічному користувачеві? З його допомогою можна:
- виготовити тираж персоналізованих листівок, запрошень, конвертів;
- роздрукувати фотографії, включаючи широкоформатні постери, фотокниги, інтер'єрні картини;
- оформити кухонний фартух, зробити наклейки для меблів і фотошпалери;
- зробити оригінальні етикетки на будь-яку продукцію / подарунок;
- замовити подарункову книгу або одиничне видання - під свої запити і смаки.
Підсумки
- Цифровий друк має кілька різновидів. Різниця - в типах обладнання та властивості відбитків.
- Технологія з'явилася раніше, ніж винайшли комп’ютер, і сьогодні її використовують для виготовлення проміжних форм для офсету.
- На принтерах можна робити репродукції картин.
- Спосіб нанесення зображень гнучко підлаштовується під потреби споживачів.
- Цифровий друк - абсолютний хіт у студентів.
- Зробити захищені відбитки можна за допомогою обладнання для цифрового друку.
- Міні-друкарні в більшості випадків оснащені принтерами.