Чим корисна поліграфія для бізнесу?

З моменту винаходу друкарського верстата (15 століття) друковану продукцію замовляють для різних цілей: реклами, інформування, агітації. У цій статті ми розглянемо загальне поняття - поліграфія для бізнесу. Яка її ефективність?

Напевно, не існує офлайн-бізнесу, який жодного разу не застосовував друковані матеріали в іміджевих, представницьких або рекламних цілях.

 

Види поліграфічної продукції

Розглянемо класифікацію друкованих матеріалів з позиції замовників.

Приватні особи

Люди друкують листівки та запрошення на весілля / ювілей. Друге - частіше за все. Також фізособи замовляють подарункові календарі (наприклад, зі своїм фото), дипломи (автореферати, дисертації), фотоальбоми.

Приватні підприємці

Найпопулярніший вид поліграфії для підприємців – друк візиток. На другому місці - офісно-сувенірна продукція з брендування: календарі, прапорці, блокноти, папки, бланки, конверти. Сюди ж відносяться POS-матеріали для оформлення торгових площ: воблери, диспенсери, шелфтокери.

Для промоакцій - флаєри, листівки, банери, плакати. Для маркетингу - буклети, каталоги, презентаційні брошури.

Підприємства

Компанії замовляють те ж саме, що й приватні підприємці. Список можна доповнити іміджевою продукцією (наприклад, корпоративні видання), широкоформатним друком для оформлення інтер'єрів, білбордів.

Окремий напрямок - галузева поліграфічна продукція. Видавництва замовляють тиражі книг і періодики, виробничі підприємства - упаковку і етикетки, заклади громадського харчування - меню, виставкові комплекси - наклейки для стендів.

Державні організації

Організації замовляють друк інформаційних матеріалів (плакати, банери, листівки), представницьку поліграфію (календарі, блокноти) і бланкову продукцію.
 

Поліграфія для бізнесу. Львів

 

Основні способи друку

Їх багато, але найпопулярніших два - офсетний і цифровий друк. Крупнотиражна друкована продукція, для якої застосовують офсет, займає 80% ринку. Але це тимчасово, так як цифровий друк розвивається дуже швидко. Кажуть, що до 2022 року її частка складе не менше 40%. Основна перешкода для повної експансії ринку - висока вартість примірника. Хоча виробники цифрового обладнання регулярно вводять інновації, що підвищують якість і знижують собівартість друку.

Є й гібридна форма - офсетний-цифровий друк. Для нього використовують спеціальну машину. Принцип перенесення зображення на носій частково автоматизований, але форму готувати все одно потрібно. А на це йде час.

Інші види друку:

  • Сублімація. Нанесення написів / малюнків на будь-яку поверхню, покриту тонким шаром поліестеру. Друкують на футболках, чашках, прапорцях.
  • Флексографія. Перенесення зображення за допомогою еластичної друкованої форми. Використовується в основному для виготовлення етикеток і упаковки.
  • Шовкографія. Зображення переноситься на папір за допомогою шовкових, нейлонових, металевих або поліефірних сіток. Можна друкувати на різних предметах: кераміці, дереві, тканині, поліетилені.
  • Тиснення. Нанесення опуклих знаків / зображень на поверхню носія: щільного паперу, шкіри, шкірозамінника. Можлива припресовка золотистою або сріблястою фольгою.
     

Що таке поліграфія для бізнесу?

 

Післядрукарська обробка

Це завершальний етап у виробництві різних видів поліграфії. Є обов'язкові процеси, наприклад, біговка, без якої не зігнеться лист картону, або фальцювання - формування комплекту для книги або журналу з окремих листів. А є - послуги на вибір.

До них відносяться:

  • Ламінування. Можна і не робити, але заламінований диплом буде виглядати більш презентабельно, а візитка з покриттям «проживе» значно довше.
  • Конгрев. Блокнот в шкіряній палітурці буде виглядати елегантно, якщо прикрасити обкладинку вигадливим тисненням. Можна вибити логотип фірми, її назву, слоган.
  • Заокруглений кутів. Прямі кути брошури або каталогу швидко заламуються. Уникнути цього допоможе заокруглення. Його застосовують також для блокнотів, кишенькових календарів.
  • Нумерація. На вже віддрукованих етикетках (упаковці) проставляють серійні номери, щоб захистити продукт від підробки. Також номера ставлять на самокопіюючі бланки.

Замовляти післядрукарську обробку чи ні - питання не стільки в економічній, скільки в маркетинговій площині. Треба зіставити витрати на постдрукарські послуги з очікуваним ефектом (наприклад, продукція із захистом від підробок виділяється на фоні конкурентів).
 

Види поліграфічної продукції

 

Приклади ефективності поліграфії для бізнесу

Наведемо реальні кейси з використання трьох базових видів поліграфії компаніями різного масштабу.

Втримали клієнтів

Хто замовив: львівське агентство нерухомості.

Що замовив: 200 інформаційно-рекламних брошур формату А5 з повнокольоровим цифровим друком. У вартість входили 16 смуг і обкладинка. Бюджет - 6 760 грн.

Застосування: роздача агентами (співробітниками компанії) клієнтам під час перегляду об'єктів та особистих зустрічей.

Ефект: яскрава брошура утримувала увагу за рахунок вдалого дизайну. Був обраний вдалий спосіб інформування клієнтів про послуги агентства. В результаті клієнти, яким не підійшли запропоновані варіанти, не припиняли комунікацію з агентством і не йшли до конкурентів. Це давало час на пошук інших відповідних об'єктів.

 

Тестували друковану продукцію

Хто замовив: виїзний салон краси.

Що замовив: три варіанти друкованої продукції (візитки, листівки, відкритки)

Застосування: промоутери розкладали візитки в поштові скриньки багатоквартирних будинків, листівки роздавали на вулиці в людних місцях, відкритки поширювали в весільних салонах за домовленістю з їх співробітниками. Загальний бюджет - 14 000 грн.

Ефект: найкращий результат показали листівки. Причина - робота з «гарячою» аудиторією (наречені зацікавлені в пошуку візажиста) і вдало обраний формат (листівки з яскравим оформленням). Протягом першого місяця від салонів прийшли 6 клієнтів. Середній чек - 1 200 грн. В результаті половина витрат на поліграфічну продукцію окупилася вже за перший місяць. За другий і третій місяці від весільних салонів прийшло 17 осіб.

 

Один клієнт, але який ...

Хто замовив: будівельна фірма.

Що замовив: листівки формату А6 (цифровий друк) з переліком робіт і акційними цінами. Придумали акцію, найняли промоутерів. Кожному - футболка з логотипом компанії (200 грн. / шт.). Загальний бюджет - 2 900 грн.

Застосування: влаштували промоакцію біля входу в найбільший в місті будівельний супермаркет і роздавали листівки відвідувачам, які зробили покупки.

Ефект: в перший день акції було зібрано список контактів від зацікавлених потенційних клієнтів. В результаті було отримано замовлення на косметичний ремонт двокімнатної квартири, чистий дохід склав 19 000 грн.

Три позитивних приклади - не гарантія того, що витрачені на поліграфію гроші окупляться. Але те, що друкована продукція реально допомагає компаніям донести інформацію про себе споживачам, - факт. Потрібно постійно тестувати різні формати, щоб зупинитися на тій, яка найбільше окуповується.
 

Приклади ефективності поліграфії для бізнесу

 

Підсумки

  • Поліграфія - це тиражування друкованої продукції.
  • Основні види друку: цифровий та офсетний, але є й інші технології.
  • Специфіка кожного бізнесу визначає вид друкованих матеріалів для просування свого продукту / послуги.
  • Крім обов'язкової післядрукарської обробки, є й інші послуги для підвищення якості друкованих матеріалів.
  • Існує ряд успішних прикладів застосування поліграфії для бізнесу.