Дешева друкарня, ризики та наслідки

Не секрет, що переважна більшість людей хоче купувати дешево, а продавати дорого. Тому, при замовленні поліграфічної продукції дешева друкарня може здатися хорошим вибором.

Майже ніхто не продаватиме дешевше, якщо може продати дорожче і купувати дорожче, якщо те ж саме можна отримати дешевше.

Проте в умах продовжує існувати віра в диво, що хтось надасть вам послугу дуже дешево, дуже якісно та вчасно.

Якщо вам пропонують справді якісну послугу за нижчою ціною, то, швидше за все, фірма орієнтована «брати не ціною, а обсягом». Згадуються таксисти з недалекого минулого: одні їздили, щоб брати пасажирів на дорозі дешевше; інші, хто хотів більше грошей і менше метушні, терпляче вичікували свого пасажира у місцях підвищеного скупчення людей. Зрештою, й ті й інші заробляли приблизно однаково.

Те саме відбувається у поліграфії. Хтось намагається хоч дешево, але працювати, а хтось краще почекає, але дочекається відповідних замовлень.

 

Вибір друкарні. Ціна, якість, терміни

 

Чому друкарня продає дешево?

Бо дорого не купують. Не хочуть платити зазвичай за те, що цього не варте. Ті, хто орієнтується на якість, зручність у роботі, високий сервіс – ніколи не шукатимуть, де дешево і сумнівної якості.

Та й дешевизна - фактор більш ніж відносний і залежить, наприклад, від завантаження виробництва. Іноді кілька вдалих замовлень можуть вселити в друкарню впевненість у власній затребуваності і спричинити миттєве коригування прайсу.

І справді існують друкарні із відмінними цінами та високою якістю. Але там завжди черга, завжди зрив термінів і практично ніколи немає вибачень чи спроби увійти в становище замовників, бо «вас багато, а ми такі одні».

 

Золота середина при виборі друкарень

Звичайно, смітити грошима, особливо в наш непростий час, було б неправильно. Тому завжди є сенс наблизитися до золотої середини. Наприклад, ви витратили 4 дні на тендер, відправили технічне завдання в 20 друкарень, потім довго торгувалися і нарешті отримали суттєву різницю в ціні. Поки Ви займалися цією справою, не рухалися інші проекти, які можуть принести компанії більше прибутку, ніж економія цієї суми. Іншими словами – здоровий глузд рулить.

Можна сказати, що термін «дешева друкарня» недостатньо коректний. Адже одна й та сама друкарня в залежності від типу роботи та сезону може бути як дешевою, так і дуже дорогою. Було б правильніше говорити «надрукувати поліграфію дешево». І тут є ще один небезпечний момент, якщо вам друкують тираж дешево, то там, швидше за все, приблизно 90% ціна матеріалів і 10% — ціна роботи. При виникненні будь-яких претензій з вашого боку до надрукованого тиражу, передрук його буде вкрай невигідним для друкарні. Вас з дуже високою ймовірністю «переконають», що все надруковано відповідно до стандартів та інших норм і це буде правдою. Сучасні норми забезпечують такі допуски, за яких будь-яка незалежна експертиза підтвердить, що цей явний поліграфічний брак насправді браком не є.

 

Яку друкарню вибрати

 

То яку друкарню вибрати?

Найрозумніше — працювати з тими людьми, які будуть вас цінувати, поважати, стежити за якістю продукції, що поставляється. Дбати про вас та вміти відповідати за свої помилки. Ми стверджуємо, що у своїй роботі друкарня КопіБум використовує саме таку політику. Ми допомагаємо клієнтам, за потреби, відкоригувати макети для друку або розробляємо його «з нуля». Якщо майбутній виріб має специфічну колірну гаму, тоді ми робимо тестовий друк і погоджуємо його з клієнтом перед друком всього накладу. Після друку продукція проходить післядрукарську обробку: порізка, ламінування, заокруглення кутів, бігування, зшивання тощо. Ці всі процеси потребують професійного обладнання та високої кваліфікації персоналу. І ще що дуже важливо, так це терміни виготовлення та пунктуальність. Ми цінуємо свою репутацію, тому строго слідкуємо за дедлайнами виконання.

Педантичний підхід до роботи вимагає часу, витрат, поїздок, переговорів, ретельної перевірки макетів, уваги до дрібниць, тому серйозна друкарня не може бути дешевою. Формулу «час – гроші» ще ніхто не скасовував. У дешевій друкарні за будь-якого розкладу винен буде сам замовник: самі надіслали такий макет, а ви не просили кольоропробу, тираж надрукований за нормами тощо.