Друк на холсті, полотні. Як роблять картини з фото

Технологія, яка зробила можливим друк на полотні, або як ще називають, друк на холсті, з’явилася не так давно – років 30 назад. Це стало можливим тоді, коли художні картини можна було сканувати і оцифровувати, щоб в процесі їх можна було роздрукувати широкоформатним методом. Це робиться для того, щоб люди мали можливість зробити друк фотографій на холсті світових шедеврів.

Не кожна людина має можливість купити оригінал художнього шедевру, а от роздрукувати копію, може практично кожен. З розвитком технології, друк на холсті у Львові став «завойовувати серця людей» і все більше бажаючих виявили бажання повісити в своїх домівках та офісах копії світової художньої класики.

Замовити друк на полотні фотокартин різних розмірів та будь-яких зображень можна в нашій друкарні КопіБум.

 

Де використовується друк на холсті?

  1. Виготовлення фотопортретів. Роздрукована на холсті і обрамлена рамкою фотографія – це чудовий подарунок на день народження, іменини, весілля чи будь-яке інше свято. Такий подарунок буде висіти вдома і збережеться на довгий час.
     
  2. Створення репродукцій. Якщо ви побували на одній з чудових виставок і вам сподобалася якась робота, і якщо в інтернеті є оцифрована версія цієї картини, то ви легко можете її роздрукувати. Щоб виконати друк на холсті цього шедевру, вам залишиться лише вибрати правильне полотно і чорнило, і після цього відрізнити копію від оригіналу зможе лише профі.
     
  3. Дизайн інтер'єрів. В цьому випадку стіни прикрашаються декоративними панно. Для цього часто вибирають нейтральні зображення, якими відтіняють яскраві елементи інтер'єру.

Де використовується друк на холсті?

 

Види чорнил

Існує три популярних види фарби для нанесення зображень на полотно. Розглянемо кожну з них:

Друк на холсті сольвентним чорнилом

Друк фото на холсті виконується на спеціальній техніці, як правило це широкоформатні плоттери або цифрові принтери. Сольвентний друк забезпечує стійке зображення на натуральному волокні, проте навряд вдасться отримати чіткі контури. Щоб підвищити якість картинки, в макеті прорисовують контури зображень. Суб'єктивна думка поліграфістів: сольвентними чорнилом краще друкувати інтер'єрні полотна з невисокою деталізацією.

Ще один момент - безпека. Циклогексагон в складі сольвентних фарб - вагома причина не вішати таку картину в житловому приміщенні. Є у продажу екосольвентне чорнило, але приставка «еко» означає не екологічність складу, а економність. Тобто такий підвид фарби просто на 70% менш агресивний (і, відповідно, менш стійкий до вигорання), але називати його повністю безпечним для здоров'я людини не можна.

 

Друк водорозчинним чорнилом

Головний плюс цього вибору - чіткість дрібних деталей. Підходить для фото на холсті, і не тільки портретних, крупним планом, а й для групових, на яких спотворення - не рідкість. Мінус технології - низька стійкість.

По суті, водорозчинна фарба - це звичайний пігмент з низьким вмістом добавок. Він добре покриває полотно, просочує верхній шар матеріалу. Але також добре вигорає під прямими сонячними променями. Через це цей спосіб друку не сильно затребуваний.

 

Друк пігментним чорнилом

З 10 центрів поліграфії 9 пропонує друк на холсті пігментними фарбами. Безпечний склад і висока стійкість картинки привертають споживача. Основа фарб - масло, за рахунок якого зображення виглядає соковито, кольору насичені, яскраві. Відтінки, півтони, переходи передаються з високою точністю - ніяких сюрпризів в стилі «очікування - реальність» не буде.

Пігментні фарби підходять як для стандартних форматів (А4, А3), так і для широкоформатного друку на тканині струменевими принтерами. Незважаючи на фактуру носія, покриття виходить рівномірним і щільним. Цьому сприяють гликоли і гліцерин у складі чорнила. Є універсальні склади, які підходять для більшості друкувальних пристроїв, а є фірмові. Свої пігментні фарби випускають лідери галузі - HP, Canon, Epson.

Формули фірмових складів строго засекречені, хоча пересічному споживачеві і не цікава ця інформація, головне - компанії-виробники гарантують безпеку чорнила і якість відбитків.

Друк на полотні у Львові

 

Який вид полотна кращий?

Є три види полотен під друк фото на холсті - натуральні, комбіновані і синтетичні. Розглянемо кожен з них.

Натуральне полотно

Його виготовляють з бавовни або льону, наносять ґрунтовку, щоб заповнити пустоти осередків. Зв'язка «натуральне полотно + пігментне чорнило» оптимальна в плані якості зображення. Але потрібно враховувати ще й тип обладнання. Якщо це широкоформатний плоттер, то з деталізацією можуть бути проблеми. Уважно дивіться приклади робіт в поліграфічному центрі.

Натуральне полотна білого кольору, іноді з жовтизною. Досить щільні - близько 300-500 г / м². На них органічно виглядають репродукції картин з пейзажами і портретами.

Деяка грубість текстури - не недолік. Вона надає реалістичність, і візуально відрізняє від промислового виробу. Укупі з арсеналом постдрукарських робіт над зображенням, про які ми розповімо нижче, на натуральному полотні можна відтворити шарм робіт древніх художників, чим порадувати любителів справжнього живопису.

Комбіноване полотно

Нитки цього матеріалу містять рослинні і хімічні волокна: хлопок або льон + поліестер або лавсан. Перші - бежевого, жовтого, сірого кольору, другі - кипельно-білі, з характерним блиском. Є кілька видів комбінованих полотен, відрізняються вони по еластичності, вологопоглинанню і стійкості зображення.

Від еластичності залежить якість натягу полотна на підрамник, якщо вона занадто висока, фарбувальний шар на картині з часом може деформуватися. Гігроскопічність впливає на стійкість кольорів - натуральні волокна краще вбирають вологу, ніж штучні, тому фарба на них тримається довше.

Синтетичне полотно

Таке полотно міцніше, ніж натуральне. Воно нейтральне до зовнішнього середовища і температур, не вбирає вологу, запахи. По фактурі є різні варіанти: від крупно до дрібнопористого, полотняне плетіння, двунитка. Синтетика екологічна, не горить, а плавиться, точно імітує фактуру натурального полотна і коштує дешевше.

Найчастіше штучні полотна використовують, щоб здійснити друк на полотні реклами або інтер'єрних елементів. Рідше - для портретів та фото, ще рідше - для репродукцій картин. Все-таки на натуральних нитках художні полотна виглядають краще, хоча ніщо не обмежує вибір сюжетів зображень за смаком замовника.

Друк на холсті Львів

 

Постдрукарська обробка

Після того, як було надруковано фото на холсті, картину можна додатково обробити, щоб надати і посилити потрібний ефект:

  • Покрити лаком. Він додасть лиску, посилить яскравість основних кольорів, зробить кордони більш чіткими. Практична цінність обробки - підвищення стійкості фарбувального шару до вологи і перепадів температури. Полотно з лаковим покриттям менше вигорає на сонці, на ньому не накопичується пил.
  • Нанести гелеві мазки. Якщо вам подобається техніка імпасто або фактурні мазки маслом, при замовленні друку на полотні уточніть можливість нанесення гелевого шару з імітацією потрібної фактури. Така картина, та ще й на натуральному матеріалі, буде зразково реалістичною.
  • Опрацювати кракелюрним гелем. Обробка застосовується для ефекту старіння, фарба отримує характерні тріщини, які надають віковий шарм полотну.

 

Що впливає на ціну картини / фото на холсті?

  • Розмір: від 30 до 120 см (довжина межі), прямокутні, квадратні, модульні.
  • Оформлення в багет.
  • Вид чорнила.
  • Покриття гелями і лаками.
  • Художня ретуш зображення перед друком.
  • Підстановка особи людини в портретний фон.
  • Корекція і додавання ефектів.
  • Створення колажу з декількох фото.

Середня вартість друку на холсті у Львові - від 400-500 грн. за метр квадратний, без урахування доставки.

Друк на тканині Львів

 

Де замовити друк на холсті у Львові?

Цією послугою займаються невеликі поліграфічні центри формату «біля дому», також друк на полотні у Львові пропонують великі друкарні - в складі комплексу послуг. Останні друкують рекламу та інтер'єрні картини, беруться тільки за великі формати і тиражі. За вартістю у них вигідніше замовити кілька картин, ніж одну.

Також є інтернет-сервіси, на яких користувач може сам зробити свій макет і замовити друк картини на холсті. Потрібно завантажити фото / зображення, вибрати параметри і опції і відправити фотографію на холсті до друку. Щоб підтвердити замовлення, з вами зв'яжеться менеджер. Коли робота буде готова, її відправлять поштою. Працюють такі сервіси по передоплаті.

 

Підсумки

  • Друк на холсті у Львові - спосіб отримати репродукцію картини або фото у вигляді художнього твору швидко і за невеликі гроші.
  • Технологія популярна не тільки у приватних замовників, але і у дизайнерів інтер'єрів і рекламників.
  • Є різні види чорнила для друку на тканині - сольвентні, водорозчинні, пігментні.
  • Полотно може бути натуральним, синтетичним і комбінованим.
  • Друкують фото і картини як міні-друкарні, так і великі поліграфічні центри.
  • Вартість картини залежить від розмірів, наявності багета, до- і постдрукарської обробки.

Цифрова друкарня КопіБум спеціалізується на оперативному виготовленні поліграфії (візитки, плакати, листівки, наклейки), сувенірної продукції (фотофутболки, фотогорнятка, фотосумки, фотопазли, фотомагніти), широкоформатному друці тощо.

Де замовити друк на холсті у Львові?