Друк на кружках. Як нанести фото на горнятко?

Чашка з фото може стати і подарунком і рекламним інструментом. Це завжди доречний і практичний корпоративний сувенір. У разі великих тиражів варто звернутися до поліграфічних центрів, вони нададуть послугу швидко і якісно. Одиничний екземпляр цілком можна зробити вдома. Розглянемо основні технології, як здійснюється друк на кружках.

 

Друк на горнятках в домашніх умовах

Декупаж

Це бюджетна технологія: потрібен звичайний кольоровий принтер, лист фотопаперу, акрилова фарба, клей ПВА і спеціальне горнятко.

 1. Роздрукуйте зображення. Зовнішню сторону покрийте декількома шарами лаку. Після того як воно висохне, змочіть водою нижню сторону фото і акуратно її видаліть.
 2. Протріть поверхню змоченим в спирті тампоном. Після висихання нанесіть акрилову фарбу (1-2 шари).
 3. Нижню частину фотографії покрийте ПВА і приклейте до гуртку. Нерівність губкою або пензликом. Коли зображення повністю висохне, можете покрити його лаком. Ось і все, Ваше фотогорнятко готове.

Наклеєний папір робить малюнок рельєфним. Однак такий посуд не призначений для інтенсивного використання. Малюнок може відклеїтися. Крім того, виріб з декупажем не можна поміщати в посудомийну машину або мити дуже гарячою водою.
 

Друк на горнятках в домашніх умовах

 

Холодна деколь

Щоб запобігти деформації малюнка візьміть горнятко з гладкою поверхнею. Колір необов'язково повинен бути білим, головне, щоб він гармоніював з кольорами фотографії.

 1. Виберіть зображення з високою роздільною здатністю. Перевірте, чи збігається воно з розмірами посуду.
 2. Роздрукуйте фото на папері, що дозволить перевести малюнок на кружку. Такий папір продається у відділах з канцтоварами.
 3. Покрийте папір акриловим лаком, він продається в магазинах будматеріалів. Дайте підсохнути.
 4. Висохлу картинку виріжте по контуру і замочіть у воді (1-2 хвилини).
 5. Зніміть підкладку і наклейте малюнок, як перекладну картинку. Поки папір мокрий, можна скорегувати положення малюнка.
 6. Коли фотографія займе своє місце, дайте їй просохнути. Час сушіння залежить від типу перекладного паперу і вказується в інструкції по використанню.
 7. Керамічний посуд можна поставити на кілька хвилин у духовку і підсушити, щоб запеклися частинки фарби.
 8. Щоб прибрати забруднення, ретельно вимийте кухоль. Після цього малюнок можна залакувати.

Малюнок, нанесений за допомогою холодної деколі, відрізняється чіткістю і насиченістю кольорів. Він менш сприйнятливий до механічних впливів, ніж декупаж, проте з часом змивається водою.

Друк на горнятках

 

Друк на кружках у Львові в фотосалонах та друкарнях

Фотосалони, копі-центри, друкарні, найчастіше використовують такі технології, щоб виконати друк на чашках:

Термосублімація

Метод сублімації використовують для виготовлення невеликих (від 1 шт.) обсягів сувенірної продукції. Сама технологія схожа з термотрансфером. Вона дуже проста, але вимагає дорогого устаткування.

Алгоритм дій такий:

 1. Роздруківка фото в дзеркальному відображенні.
 2. Сушка щоб уникнути спотворень малюнка.
 3. Фіксація висохлого паперу за допомогою термоскотчу.
 4. Розміщення горнятка в термопрес при температурі 160-200 ° C протягом декількох хвилин.
 5. Витягнення і зняття паперу. Фотокружка готова!

Якщо все зробити правильно, на поверхні посуду залишиться чіткий, барвистий відбиток. Якщо перегріти горнятко, то малюнок може стати розмитим, якщо недогріти - з'являться білі плями.

Теоретично термосублімаційний друк на горнятках можна виконувати самостійно (за наявності обладнання), але по факту завжди можна пропустити ряд важливих нюансів, які позначаться на якості зображення. Тому краще замовити сублімаційний друк на кружках в майстерні: вийде швидше, якісніше і дешевше.

Сублімаційний друк на кружках

 

Гаряча деколь

Технологія дозволяє нанести фото на чашку практично з будь-якого матеріалу: кераміки, фарфору, скла, емальованого металу. Гаряча деколь використовується для виробництва великих тиражів: заради однієї чашки розігрівати муфельну піч недоцільно. Висока енергоємність процесу робить його недешевим, проте якість зображення варте вкладених коштів. Картинка виходить насиченою: кольори не змиються і не вицвітуть згодом.

Малюнок, нанесений методом гарячого деколірування, можна терти грубими абразивами - він не подряпається.

Як декор використовується позолота і сріблення контурів або окремих ділянок поверхні. Зображення буквально впаюється в поверхню сувеніра: не блідне від частого миття і не розтріскується з часом.

Процес гарячого деколірування проходить так:

 1. Друк деколі. У графічному редакторі готується макет малюнка, який потім розмножується на потрібну кількість копій. Носієм може бути гумірований декольними фарбами папір.
 2. Наклейка деколі. Роздруковані зображення наклеюються на предмети. Це трудомісткий процес, що вимагає граничної акуратності. Після цього вироби просушують.
 3. Випалювання у високотемпературній печі. Піч розігрівається до +250 ° С, в неї поміщають вироби і залишають сушитися на добу. Потім піч нагрівається до температури понад +573 ° С. При такій температурі розм'якшується верхній шар кружки і деколь вплавляється в пори основи, міцно закріплюючись на поверхні.

До приміщення, де працюють високотемпературні печі, висуваються жорсткі вимоги: температура повинна триматися на рівні 20-25 ° С, вологість - в межах 55-65%.

 

Друк на кружках у Львові


 

Друк на кружках. Підсумки

 • Нанести малюнок на кружку можна в домашніх умовах. Такий сувенір порадує близьку людину, якій Ви подаруєте це горнятко.
 • Якщо замовляти друк на горнятках великого тиражу,  або якщо важлива якість зображення, то краще звернутися у фотомайстерню чи спеціальну друкарню. Тільки професійне виконання дозволить зробити все швидко і недорого, а також домогтися високої технічності зображення.
 • Для самостійного нанесення фото на чашку можна застосувати технології декупажу та холодної деколі.
 • У центрах поліграфії роблять стійкий і якісний друк на кружках методами термосублімації і гарячого деколірування.
 • Друк на горнятках сублімаційним методом Ви можете замовити в нашій друкарні КопіБум. Ми здійснюємо друк на кружках стандартного білого кольору, а також з кольоровими ручками і на термокружках (кружка хамелеон). З іншої сувенірної продукції ми виготовляємо: фотоподушки, фотосумки, фотофутболкифотопазли, фотомагніти, фотобрелки, фотозначки тощо.

Наша друкарня працює в таких напрямках: оперативний цифровий друк поліграфії, широкоформатний друк, виготовлення сувенірів, друк фотографій, послуги копі-центру.
 

Де замовити друк на чашках у Львові?