Друк на самоклеючій плівці. Процес та технології

Друк на самоклеючій плівці - оперативна і доступна за ціною друкарська послуга і спосіб виробництва наклейок, плакатів, інтер'єрної реклами, банерів тощо. В повсякденній роботі серед рекламщиків друк на самоклеючій плівці більш відомий як друк на оракалі. Це пов’язане з тим, що перші плівки на ринку появилися саме під брендом Oracal.

Замовити друк на самоклеючій плівці рекламних вивісок, наклейок на вітрини, графіків роботи, невеликих стікерів та наклейок можна в нашій друкарні КопіБум.

Вироби на самоклеючій плівці мають значний експлуатаційний ресурс - до 5 років, використовуються при температурі від -19 до 64 ° C. Щоб застосовувати плівку в зовнішній рекламі, потрібна спеціальна обробка поверхні: вона стає міцнішою, а фарби - більш стійкими. В поліграфії використовують різні види цього матеріалу, і кожен з них має свої особливості.
 

Друк на самоклеючій плівці у Львові

 

Види плівки для друку

Розрізняють плівку з матовою і глянцевою поверхнею. Глянець відблискує на сонці, однак цей недолік рекламщики навчилися перетворювати в перевагу - об'єкти, які виблискують, привертають більше уваги. Головне - зробити зображення / написи добре помітними на глянцевій поверхні.

Матова плівка не відблискує. Вона більше підходить для друку інформаційних послань. Матеріал буває прозорим і непрозорим.

Глянцева плівка оптимальна для використання в приміщеннях з приглушеним світлом, матова - з високим рівнем інсоляції, на вулиці.

Поширені види плівки:

 1. Вінілова плівка. Пластична, міцна, її можна фіксувати практично на будь-якій поверхні - рівною або з плавними вигинами. Різновид матеріалу - автомобільна плівка, яку наносять на кузов транспортного засобу, як наклейки на авто, виконують брендування автомобіля.
   
 2. Перфорована самоклеюча плівка One Way Vision. Служить не менше двох років. Вона біла, «в дірочку» з одного боку і чорна - з іншого, що забезпечує ефект наскрізної видимості. Таку рекламу можна побачити на громадському транспорті, вітринах. Пасажири / відвідувачі закладів бачать те, що відбувається за вікном, пішоходи - рекламне посилання.
   
 3. Транслюцентна плівка (BackLit). Активно використовується для виготовлення лайтбоксів, так як має гарну світлорозсіюючу здатністю. Плівка складається з лицьового (з поліефірної або прозорою основою) і білого шарів. Завдяки йому напис / зображення виходить яскравим і помітним.
   
 4. Поліестерна плівка. Найчастіше використовується всередині приміщень, рідше - на вулиці.
   
 5. Банер. Розроблено спеціально для нанесення на нерівну поверхню, міцний, має довгий термін служби - до 5 років.
   
 6. ПВХ. Не може похвалитися високою міцністю, тому використовується у виробництві упаковки для товарів з коротким терміном зберігання, рекламної продукції з нетривалим періодом експлуатації. Друк на ПВХ є доволі поширеною послугою.

Класифікацію будують також за особливостями клейового шару. Він може бути постійним (перманентним) або легкознімним (наприклад, для рекламної продукції, розрахованої на короткий період дії акції). Остання легко демонтується, не залишаючи слідів на робочій поверхні.

Види плівки для друку

 

Самоклеюча плівка

Повнокольоровий друк можливий на самоклеючих плівках таких типів:

 • Плівка Oracal - продукт німецького виробництва, придатний для повноколірного друку. Друк на оракалі є досить популярний в рекламщиків;
   
 • Прозора плівка - використовується там, де потрібно нанести написи / зображення на прозорий фон;
   
 • Світловідбиваюча плівка - для виробів, які повинні бути помітними в темний час доби або при поганій видимості;
   
 • Металізована плівка - використовується в декоративних цілях.

Існують також плівки без клейового шару. Сфери їх застосування обмежені особливостями поверхні, в той час як самоклейка підходить практично скрізь (пластик, скло і т. д.).

 

Процес друку на плівці

Для друку на плівці використовують принтери і плоттери. Вибір обладнання залежить від розмірів виробу. Принтери підходять для носіїв стандартної ширини, плоттери - для рулонів з шириною, близькій до 3,5 м.

Процес починається з підготовки макета. Далі виконують настройку колірного профілю з урахуванням специфіки ескізу і типу плівки. Наступний етап - вибір чорнила. На самоклейку лягають практично будь-які чорнила: сольвентні, водні, сублімаційні.
 

Процес друку на самоклеючій плівці

 

Технології

Друк на самоклеючій плівці може бути виконана із застосуванням таких технологій:

 1. Шовкографія. Це один з найбільш затребуваних способів друку рекламної продукції. Технологія дозволяє отримати якісне, стійке до зовнішнього впливу зображення. Підходить для нанесення малюнків по вінілу, поліефіру, поліетилену, полікарбонату. Методом шовкографії досягають художньої виразності, так як можна використовувати голографічні і металізовані плівки різних кольорів, а також металізовану, білу і пантонну фарбу.
   
 2. Цифровий друк. Для нього використовують сольвентні / екосольвентні фарби, що забезпечують хорошу передачу кольору. Чорнила проникають глибоко в структуру матеріалу, що гарантує довговічність покриття. Технологія затребувана при декоруванні інтер'єрних плівок. Цифровий друк оперативний: малюнок наносять без проміжних форм. Тираж нарізають відразу після виходу з друкарської машини. Можна робити мінімальні тиражі, виконувати термінові замовлення (протягом години).
   
 3. Офсетний друк на самоклейках. Це технологія, при якій напис / картинка з фотоформи переноситься на прогумований барабан, а потім - на плівку. Підходить для великих тиражів продукції.
   
 4. Широкоформатний друк. Використовується для створення вуличних рекламних афіш, плакатів для вітрин, фасадного декору, перетяжок, виставкових стендів, декору для оформлення підлогових покриттів. Головна перевага - можливість створення виробів великих розмірів. Вони виходять якісними, з тривалим терміном експлуатації (не менше 3 років).
   
 5. Флексодрук. Фарба наноситься на робочу поверхню за допомогою спеціального валика. Це відносно простий і з незначними витратами спосіб нанесення зображень.

У Європі з 2007 р вступила в силу заборона використання сольвентних чорнила. Вони вважаються небезпечними в плані екології.
 

Де застосовують друк на самоклеючій плівці?

 

Друк на плівці. Підсумки

 • Друк на самоклеючій плівці - ефективний і недорогий спосіб виготовлення різних видів поліграфії.
   
 • Технологія дозволяє отримати універсальну продукцію з гарною передачею кольору, стійку до зовнішніх впливів.
   
 • Широкоформатний друк по самоклейках дозволяє отримувати вироби шириною до 2 метрів і довжиною до 10 м.
   
 • Наносити зображення можна різними чорнилами, але при використанні сольвентних фарб необхідно дотримуватися заходів безпеки, так як процес супроводжується виділенням шкідливих речовин.
   
 • Цифрова технологія оперативна і маловитратна при невеликих тиражах, офсет оптимальний для великих партій поліграфії.
   
 • Послуги друку на самоклеючій плівці надають поліграфічні центри, друкарні, рекламні агенства.

Цифрова друкарня КопіБум здійснює друк на самоклеючій плівці будь-яких форм та розмірів. Найпоширенішою послугою друку на самоклейці є виготовлення наклейок.

 

Друк на оракалі у Львові