Один з етапів підготовки рекламної, інформаційної та іміджевої друкованої продукції - дизайн поліграфії. З його допомогою можна привернути увагу цільової аудиторії, продати товар, виділити продукт на тлі інших.
І навпаки. Невдалий поліграфічний дизайн перекреслить всі старання копірайтерів, письменників, журналістів. Якщо оформлення видання або рекламної продукції зроблено недбало, ніхто її читати не буде. А значить - бюджет злитий.
Замовити розробку дизайну поліграфії, а також професійний цифровий друк можна в нашій друкарні КопіБум.
Хто такий дизайнер поліграфії?
Це фахівець, який працює в друкарні або поліграфічному центрі. Він може бути фрілансером - приймати замовлення онлайн. Його послуги потрібні, якщо клієнт не має свого (готового) макета і звертається за розробкою друкованих матеріалів з нуля.
Якщо готовий макет є, то дизайнер коригує його, приводить у відповідність до технічних вимог друкарні. Він може розробити фірмовий стиль компанії, зробити логотип.
Вартість роботи дизайнера залежить від виду поліграфії і додаткових послуг (наприклад, корекції зображень).
Етапи розробки дизайну поліграфії
Якщо мова про роботу з нуля, то процес включає:
- Розробку концепції. Є два підходи: ґрунтовний і формальний. Перший включає виділення основного і другорядного, компоновку текстових блоків, аналіз сприйняття готової роботи. Другий - адаптацію стандартного дизайну з обширного каталогу прикладів / зразків до потреб клієнта.
- Підбір кольорів, ілюстрацій, шрифтів. Кольорове рішення поліграфічної продукції може бути виконано в корпоративних тонах. Якщо їх немає - дизайнер підбирає підходящі варіанти. Профі знає вплив кольору на підсвідомість і користується цим, щоб досягти потрібного ефекту. Ілюстрації повинні доповнювати текст, не привертаючи до себе зайвої уваги. Важливо гарне розширення, а також відповідність тематиці. Знати міру в кількості стилів і розмірів шрифтів - обов'язкова умова для створення гарного дизайну.
- Підготовка макета до друку. Дизайнер задає розмір зображення, вибирає колірну модель, передбачає поля під обрізку, додає файл зі шрифтами.
Технічні вимоги до макетів поліграфії
Їх запитують перед розробкою дизайну поліграфії. Все залежить від способу друку (офсет, цифровий друк, сублімаційний друк...), виду продукції, формату паперу. Якість зображення визначається кількістю точок на дюйм. Стандарт для офсетного друку - 300 dpi. Для широкоформатної продукції розширення може бути меншим - від 90 до 120 dpi.
Середній розмір припуску під обрізку - від 2 до 4 мм з кожного боку. Обов'язково ставте мітки, щоб було видно край, за яким працюватиме обрізувач.
Щоб відтінки вийшли насиченими і красивими, вибирайте колірну модель CMYK. Якщо поліграфічний дизайн передбачає великі ділянки чорного кольору, доведеться «заморочитися» з параметрами: застосовують композитні кольори, щоб чорний в результаті не вийшов темно-сірим. Для цього виставляють властивість Overprint, воно дозволить уникнути лисин між чорними літерами і фоном.
Візуальні ефекти шрифту (градієнти, прозорості) треба перевести в растрові зображення моделі CMYK. Формат файлу з макетом - TIFF, хоча деякі друкарні приймають PDF-файли.
Програми для дизайну і верстки
Дизайнери поліграфії використовують:
- Adobe Photoshop. Багатофункціональний растровий редактор. Сумісний з усіма продуктами Adobe, графічними планшетами.
- Adobe Illustrator, CorelDRAW. Векторні графічні редактори. Перший підходить для створення ілюстрацій, мультяшної графіки, логотипів. Другий - для дизайну і верстки широкого переліку поліграфічної продукції. Обидва підтримують створення зображень з високою роздільною здатністю.
- Adobe InDesign, Adobe PageMaker, QuarkXPress. Це програми для комп'ютерної верстки книг, журналів, брошур.
Можуть знадобитися і інші продукти програмного комплексу Corel: Photo Paint, Power Trace, Painter.
Більшість програм платні, мають демоверсії. У мережі є безкоштовні аналоги з урізаним функціоналом. Їх цілком вистачить для разової або нескладної роботи.
Як заощадити на дизайні поліграфії?
Компанії варто замовити розробку корпоративного стилю у професійного дизайнера. Вона може включати створення логотипу, шрифтів, брендування конвертів, упаковки, етикеток, магнітів, вивісок, наклейок на авто.
Цю послугу ви замовляєте і оплачуєте один раз. А на майбутнє вже маєте заготовки для друку різних видів поліграфії. Залишиться лише внести мінімальні зміни в дизайн, а це набагато дешевше, ніж робити все з нуля.
Ще порада: іноді друкарні влаштовують акції або пропонують на постійній основі друк поліграфії, в вартість якої включені послуги дизайнера.
І останнє: для розробки макетів можна залучити фрілансера. Часто фахівці з мережі більш гнучкі в розцінках, ніж штатні співробітники друкарень.
Ми часто пишемо про те, як самостійно зробити дизайн і навіть роздрукувати деякі популярні види поліграфії: візитки, листівки, конверти, календарі. Скористайтеся цими порадами, щоб заощадити.
Підсумки
- Дизайн поліграфічної продукції - комплекс заходів переддрукарської підготовки, що включає розробку концепції і макета, підгонку під технічні вимоги друкарень.
- Займаються цим співробітники друкарень. Можуть бути фрілансери. Спеціаліст знає і використовує програмний комплекс для створення оригінальний рішень в дизайні поліграфії.
- Друкарні висувають різні вимоги до параметрів макетів. Дизайнер повинен врахувати їх.
- Існують основні і додаткові програми для розробки фірмового стилю, логотипів і макетів. Багатофункціональні програми з хорошою підтримкою часто платні.
- Заощадити можна при замовленні комплексу дизайнерських послуг, постійній співпраці з фрілансером, участі в акціях від друкарень.
В друкарні КопіБум ви можете скористатися послугами професійного графічного дизайнера для замовлення розробки фірмового стилю, логотипу, дизайну поліграфічної продукції чи оригінальних принтів для друку на сувенірній продукції.