У рекламній і іміджевій поліграфії основне завдання - проінформувати цільову аудиторію про товар / послугу / бренд / особистості. Це можна зробити за допомогою грамотної подачі, вдалого дизайну, ємних описів і яскравих кольорів. Але є ще одна складова правильного оформлення рекламного носія - якість матеріалу, на якому він надрукований. Саме на цьому етапі розкриваються переваги дизайнерського паперу.
Уявіть, ви зустрілися з двома фахівцями. За інших рівних є одна відмінність: один вам вручив візитку на звичайному крейдованому папері, який буквально за день перебування в кишені затреться і зігнеться, а другий - красиву картку з елегантним тисненням. Її приємно тримати в руках, вона ретранслює солідність і респектабельність людини, довго зберігає колір, форму... Кому віддасте перевагу? Вибір очевидний.
Секрет в тому, що ми на підсвідомості вибираємо більш ґрунтовні, красиві, якісні речі. Такими вважаються дизайнерські папери. Саме на них друкують ексклюзивну поліграфію: рекламну, презентаційну, іміджеву. Саме її використовують для декору і елегантної упаковки товарів преміум-класу. Саме вона створює відчуття особливості речі, яку обрамляє.
В друкарні КопіБум на дизайнерському папері можна роздрукувати таку продукцію: візитки, сертифікати, запрошення, конверти, меню, бірки та іншу поліграфію.
Види дизайнерських паперів
Їх розрізняють по щільності:
- 125 г / м² - використовують для творчості, упаковки;
- 250 г / м² - на них друкують інформаційну поліграфію, сертифікати, листівки, запрошення;
- 290-400 г / м² - застосовують для друку візиток.
За форматом:
- 100х70 см - стандартний формат листів для типографського застосування;
- А3, А4, А5 - класичні формати, характерні і для дизайнерських паперів, їх застосовують в основному для ручного виробництва виробів або декору.
По фактурі:
- гладкі (глянцеві);
- шорсткі (матові);
- прозорі і напівпрозорі;
- дзеркальні;
- тиснені;
- металізовані;
- рифлені.
Є папери з імітацією різних кольорів / фактур: шкіри, мікровельвету, дерева, фетру, піску, очерету та ін.
Сфери використання дизайнерського паперу:
- Виготовлення рекламної поліграфії: друк листівок, буклетів, конвертів, бланкової продукції.
- Виробництво презентаційних та штучних виробів: візиток, листівок, запрошень, грамот, дипломів.
- Упаковка товарів преміум-класу, друк етикеток та ін.
- Декор, творчість: декупаж, скрапбукінг, орігамі.
Виробники паперу
Колекції брендів дарують безмежний простір для оригінальних ідей дизайнерам і поліграфістам при виготовленні ексклюзивної поліграфії. Провідні виробники дизайнерських паперів: Prado (Португалія), Canson (Франція), James Cropper (Великобританія), Fedrigoni (Італія), Hahnemuhle (Німеччина), Cordenons (Італія), Margono Paper (Індонезія), Fabriano (Італія), Sadipal (Іспанія ), Pepeterie de Mandeure SA (Франція), August Koehler (Німеччина), Gruppo Cordenons (Італія), Reflex (Німеччина) і так далі;
Описувати їх колекції, які оновлюються мінімум раз на рік, не будемо. Виробники не обмежуються випуском певних типів або фактур матеріалу. Можна підібрати різні папери однієї марки.
Наприклад, італійська компанія Fedrigoni пропонує 10 видів дизайнерського паперу, кожен з яких поділений на колекції. Різниця між ними в форматі, щільності, ефекті, кількості аркушів в пачках. Причому в рамках однієї колекції є різні кольори матеріалу, що дуже зручно при компонуванні декількох відтінків.
Що впливає на ціну?
Якщо не враховувати статус виробника і вартість доставки зарубіжної продукції в Україну, то факторами формування ціни на дизайнерські папери можна назвати:
- тип (газетний, креп, калька);
- фактуру (ефекти, імітація, мат, глянець);
- брошурування (рулони, листи);
- густина;
- спосіб застосування (друк, упаковка, творчість, декор);
- формат (розмір аркуша);
- актуальність колекції (індивідуально в кожному конкретному випадку).
Навіть для приватного застосування вигідніше брати упаковку на 100 аркушів: при дробленні пачки ціна листа буде вище.
Поради щодо вибору
Вид дизайнерського паперу залежить не тільки від естетичних уподобань, а й від об'єктивних параметрів: способу застосування і друку, постдрукарської обробки. При замовленні партії виробів з дизайнерського паперу в друкарні вам обов'язково запропонують кілька варіантів. І різниця між ними буде не тільки в ціні.
Запам'ятайте кілька закономірностей:
- Глянцевий папір довше зберігає принт (надрукований текст), ніж матовий. Але якщо на останньому будуть не чорнила, а тиснення - це набагато краще в плані зносу, хоча і дорожче.
- Візитки, запрошення, листівки варто робити з щільного паперу. Його ще називають дизайнерським картоном. Заломлені куточки, тріщини по полю виробу псують загальне враження.
- Використовуйте пробники, щоб вибрати відповідні фактури паперу під різні цілі. Не варто друкувати різні види поліграфії на однаковому папері. Дизайн і колірне рішення повинні бути в єдиному стилі, але щільність / фактура - необов'язково.
- Якщо дизайн передбачає єдиний фон виробу, не беріть білий папір. Витрата фарби на заливку всієї площі, а значить і вартість друку, будуть великими. Краще відразу вибрати носій того кольору, який потрібен для фону, і вже на ній друкувати текст / зображення іншого відтінку.
- Вигідніше замовляти велику партію матеріалу, якщо планується масове і постійне замовлення поліграфії. Краще один раз розробити кілька варіантів кольорів або дизайну виробів і зробити оптову покупку всіх потрібних матеріалів, ніж кожен раз докуповувати папір в роздріб.
- Обов'язково дивіться на опис товару в частині використання: далеко не всі види універсальні в плані способу друку. Що підходить для офсету, не найкращий варіант для шовкографії. Для тиснення взагалі краще брати дизайнерський картон - тільки на щільних паперах малюнок розкриє свою фактуру.
- Навіть однотипне за технологією, але різне за способом друку, обладнання по-різному «справляється» з дизайнерським папером. Наприклад, цифрові струйники відмінно друкують на дизайнерському картоні щільністю до 400 г / м² за допомогою водного чорнила, але щоб закріпити зображення на матовому поверхні, краще використовувати ламінатор. Цієї проблеми немає з лазерними принтерами, але все ж для них варто вибрати глянцевий матеріал.
- За допомогою ламінування можна збільшити товщину аркуша паперу приблизно на 30%. Тільки щільність носія повинна бути не менше 170 г / м².
Дизайнерський папір. Підсумки
- Дизайнерські папери допоможуть виділити ваш продукт / бренд на тлі інших. Така поліграфія привертає увагу і запам'ятовується.
- Види дизайнерського паперу розрізняються по щільності, фактурі, формату, ефектах, відтінкам.
- Серед найбільш широко представлених на вітчизняному ринку виробників дизайнерського паперу лідирують компанії з Європи.
- На ціну дизайнерських паперів впливають їх параметри і розмір партії (опт, роздріб, упаковка або поштучно).
- В цифровій друкарні КопіБум можна придбати папір різного виду: офісний, крейдований, дизайнерський, фотопапір, самоклеючий тощо.