Ембосування паперу - унікальна поліграфічна послуга

Щоб зробити рекламну продукцію привабливішою, надати їй незвичайний зовнішній вигляд і зацікавити споживача існує безліч способів. Один із них – використання матеріалів, що викликають тактильні відчуття. Незвичайні на дотик візитки, брошури або, наприклад, упаковка – напевно, не залишать клієнтів байдужими і сприятимуть підвищенню впізнаваності бренду. У цій статті ми розповімо, що таке ембосування і навіщо потрібна ця поліграфічна технологія.

 

Ембосування на пластикових картках

 

Ембосування паперу, картону та пластику

Про те, що тактильні ефекти добре працюють, відомо вже давно. Для цієї мети застосовуються різні види дизайнерських паперів та картонів. Тиснення може бути найрізноманітнішим - під шкіру, льон, рисовий папір і навіть дерево. Однак, у такого текстурованого паперу є низка недоліків. Тоді на допомогу приходить технологія ембосування або, як її ще називають, гренування.

Ембосування – це процес створення на поверхні паперу, картону чи пластику певного рельєфу. Наприклад, видавлені літери та цифри на пластикових картах зроблено саме за цією технологією. З допомогою спеціального устаткування на поверхні матеріалу видавлюється певний рельєфний малюнок. Так можна створити тактильні ефекти на вже ламінованих, металізованих або покритих плівкою поверхнях.

 

Ембосер - апарат ембосування на пластикових картках

 

Ембосування або текстурований папір. Що краще?

Для створення поліграфічної продукції з тактильними ефектами є два варіанти: використовувати вже текстурований папір та картон або застосувати ембосування. Насправді все залежить від того, який саме був дизайнерський задум і який ефект необхідно отримати.

На які особливості потрібно звернути увагу, замовляючи ембосування:

  • Рельєфну поверхню можна створити після нанесення зображення цифровим або офсетним способом і навіть після ламінації.
  • Не всі зображення друкуються на текстурованому картоні та папері. Якщо необхідно якісне повноколірне зображення і, при цьому, треба зробити рельєфну поверхню, то ембосування єдиний варіант.
  • Дизайнерські картон та папір із текстурованою поверхнею неможливо якісно заламінувати. У цьому випадку, так само, рятує ембосування.
  • І ще одна істотна перевага. Під час друку тиражів буває набагато дешевше створити текстуру за допомогою ембосування, ніж закуповувати досить дорогі дизайнерські папери або картон.

Щоб остаточно вибрати спосіб створення рекламної поліграфії з різними післядрукарськими ефектами: ембосування, бігування, ламінування, заокруглення кутів, тиснення тощо, найкраще звертайтесь до фахівців, які нададуть якісну консультацію та підберуть оптимальне рішення.