Крейдований папір та його використання.

Найчастіше рекламні листівки, журнали в глянці, роздаткові флаєри, візитки, друкують на крейдованому папері. Його використовують скрізь, де важлива презентабельність зовнішнього вигляду друкованої продукції. Зображення виходить яскравим, чітким, матеріал красиво блищить і приємніший на дотик, ніж некрейдований.

В нашій друкарні КопіБум ми виконуємо цифровий кольоровий друк на крейдованому папері, а також, у нас ви можете замовити великий асортимент поліграфічної продукції на крейдованому папері. Звертайтесь!

 

Технологія виготовлення

Друк на крейдованому папері у Львові

Крейдований папір - результат нанесення на базу 1-3 шарів крейдування (суміші крейди, каоліну і в'яжучих речовин). Маса листа розміром 1 м² варіюється в діапазоні від 60 до 250 г / м². Пористість досягає 30%. Розмір кожної з пір - не більше 3 мкм.

Крейдування буває одне-, двох- або багаторазовим.

При дворазовому методі: покриття наноситься окремо на агрегаті для виготовлення паперу та окремо на крейдовальному обладнанні; за допомогою послідовного нанесення шарів безпосередньо на папероробній машині лист отримує додаткову щільність - другий шар покриває висушений перший або наноситься без просушування (вологим способом).

При багаторазовому крейдуванні використовують комбінований метод: працюють на вбудованих в папероробний верстат установках або на відокремленому обладнанні. Перший шар розподіляють по вологій основі. Це потрібно для гарного зчеплення. Наступні шари створюють міцне покриття.

Результат виробничого процесу - крейдований папір. Він складається з целюлозної маси, сполучних часток і спеціальних наповнювачів. В якості останніх використовують каолін, кальцій (карбонат) і дорожчий діоксид титану.

 

Характеристики крейдованого паперу

У кожного типу паперу - свій набір характеристик. Одна з основних - білизна, тобто здатність відбивати світло. Її визначають безліччю методів - більше семи. ГОСТ визначає білизну показником відбиття світла під впливом хвилі довжиною 457 нм. У крейдованому папері вона не менше 90%.

Ще одна важлива характеристика - товщина (в діапазоні 105-250 г / м²). Вона вимірюється в грамах на квадратний метр. Найщільніший варіант іноді називають крейдованим картоном, хоча це не зовсім правильно, тому що він має трохи іншу структуру.

Схожа характеристика - щільність. Її вимірюють в грамах на кубічний сантиметр. Зворотня величина - пухкість (0,82-0,94 см³ / г). Виробники крейдованого паперу вказують на упаковці:

 • гладкість,
 • світлопроникність,
 • пористість,
 • білизну,
 • вбираність,
 • однорідність.

 

Крейдований папір: види, призначенняПри двосторонньому друці важлива непрозорість. Її збільшують шляхом комбінування волокнистих матеріалів різного ступеня помелу і введення наповнювачів.

Якість крейдованого паперу визначається показником світлопроникності. Високе значення - недолік, так як принт стає помітним на зворотному боці аркуша. Знизити світлопроникність можна за допомогою наповнювачів, які підвищують розсіювання світла.

Стандартна світлопроникність паперу щільністю 115 г / м² становить 90-93%.

Шорсткість паперу залежить від висоти мікронерівностей і вимірюється в мікронах. Для крейдовки цей параметр дорівнює в середньому 0,8-3 мкм. Чим нижче значення, тим більш економним буде витрата фарби.

Ще одна характеристика - вологість. Традиційно це величина варіюється в діапазоні від 5 до 7 відсотків. Більш вологий папір може злипатися. Інша поширена проблема - труднощі з закріпленням фарби. Це відбувається через порушення стійкості до вищипування. Оптимальне значення показника по Деннісону - від 4 до 7.

 

Різновиди крейдованого паперу

Матеріал класифікують за такими ознаками:

 • Зміст деревної маси. Показник коливається в межах 10-25%. Іноді в окрему групу виділяють папір з волокнистої вагою до 5%. У міру зростання частки деревинної маси знижується прозорість, збільшується гладкість, поверхня втрачає білизну.
 • Поверхня. Буває матовою, напівматовою, глянсовою. Перша - жорсткіша, «пухліша», менш прозора. Вона оптимальна для друку тексту. Друга - проміжна, її отримують під час роботи з каландрами в особливому режимі. Третя утворюється при нанесенні на матеріал шару глянцю поза спецмашини для виготовлення паперу. Вона найбільш гладка, витрата фарби найменша, запилювання мінімальне.
 • Сторони крейдування. Може бути одно- і двостороннім. Перша використовується переважно для друку етикеток.
 • Шари. Багатошаровий матеріал, більш гладкий і білий.
 • Маса. Папір вагою до 60 г / м² вважається легким, від 70 до 150 г / м² - середнім, понад 150 г / м² - щільним.
 • Формат. У продажу є рулонний і листового фасування. Перший використовується при ротаційній офсетного друку з подальшою гарячою сушкою. Другий більш поширений. Він упакований в пачки, захищений при транспортуванні.

 

Відмінності крейдованого паперу від офсетного

Крейдований папір, як правило, щільніший, його ціна вища. Щільність крейдовки - від 90 до 300 г / м², офсетного - 80 г / м². На поверхні першого зображення виходить більш чітким, стійким, але він не призначений для друку великими текстовими документами. Через блікуючу поверхню читати не дуже зручно.

Оптимально використовувати її для листівок, журналів, презентаційних каталогів. Офсетний матеріал має шорстку поверхню. Витрата фарби більша, але читати текст, надрукований на такому папері, легше.

Крейдовка популярна при друку рекламних матеріалів. На крейдованому папері друкують чорнилом, що містять небезпечні хімічні речовини. Це важливо враховувати, купуючи книги і розмальовки для дітей з цього матеріалу.

 

Підсумки

 • Крейдований папір використовується в багатопрофільній поліграфії.
 • Основні параметри аркуша - щільність, білизна, товщина.
 • Класифікують матеріал за змістом деревної маси, ступеню глянцю поверхні, кількості прошарків та сторін крейдування, масі і формату.
 • Глянцевий папір оптимальний для яскравих буклетів з малюнками, матовий - переважно для друку періодики, книг, поліграфії з великим об'ємом тексту.


Відмінності крейдованого паперу від офсетного