Рулонне ламінування поліграфії - особлива післядрукарська послуга

Ламінація або ламінування – це найпопулярніша післядрукарська послуга, яка застосовується практично на будь-якому поліграфічному виробі. Ламінація не тільки надасть щільності вашому виробу або більш презентабельному вигляду, але й продовжить термін служби.

 

Виділяють два основних види ламінування:

  • Конвертне (пакетне) – коли лист паперу поміщається в спеціальну плівку-конверт і разом подається в ламінатор, який сплавляє їх в єдине.
     
  • Рулонне ламінування (ламінація). Про нього і піде мова в даній статті.

Варто зазначити, що технологія рулонного ламінування є найкращим рішенням для великих об'ємів, а також для тих випадків, коли важлива відсутність видимих полів місць обрізів. Вона ідеально підходить для ламінування продукції, у тому числі таких форматів, як А3 та SRA3.

В друкарні КопіБум можна замовити конвертне та рулонне ламінування за доступними цінами.

 

Види ламінування. Конвертна та рулонна ламінація

 

Навіщо потрібне рулонне ламінування?

Замовити рулонне ламінування варто тоді, коли ви плануєте надрукувати великий тираж поліграфії або продукції формату А3. Ця технологія передбачає використання тонкої плівки (товщиною від 25 мікрон), яка в нагрітому стані намотується на спеціальний циліндр. Між цим циліндром та м'яким валиком подаються аркуші паперу.

Обладнання, яке виконує рулонне ламінування називається рулонним ламінатором. За його допомогою можна ламінувати поліграфічну продукцію різного формату від візитівки до широкоформатних друкованих виробів. Кишенькові календарі та каталоги, обкладинки для книг та журналів, паперові пакети, pos-матеріали та подарункове пакування.

Ламінутор для рулонного ламінування поліграфії

 

Рулонне ламінування використовується при виготовленні:

Також рулонне ламінування підійде для нестандартних форматів, головне, щоб виріб не перевищував ширину рулону (310мм).

 

Характеристики плівки для ламінування

Як випливає з назви, плівка для рулонного ламінування подається в рулонах, на відміну від конвертного ламінування, коли для кожного окремого листа передбачається окрема плівка-конверт. Використання плівки в рулонах зручне тим, що в рази збільшує швидкість ламінування. Розрізняють два основних види плівки для рулонного ламінування:

  • матова (щільність – 25, 75, 100 мкм);
  • глянсова (щільність – 25, 75, 100, 250 мкм).

 

Глянцеве ламінування візиток. Приклад роботи

 

Рулонне ламінування. Підсумок.

Рулонне ламінування – це популярна післядрукарська послуга, яка використовується при виготовленні візиток, сертифікатів, листівок, папок, календарів та іншої поліграфічної продукції.

При виготовленні поліграфії, можна використати глянцеву або матову плівку щільністю від 24 до 125 мк.

Ціни на рулонне ламінування залежать від кількості плівки, що використовується, і її щільності.

Ламінування поліграфії замовляють в комплексі з іншими послугами друкарні: друком поліграфії, її порізкою на різаку, зшиванням тощо.