Що таке інтер'єрний друк?

Виготовлення широкоформатної поліграфії для настінного розміщення всередині приміщень має назву – інтер'єрний друк. До такої продукції пред'являють підвищені вимоги в плані роздільної здатності та передачі кольору. Чому?

Все просто: в приміщенні на банери і фотошпалери ми дивимося з близької відстані, помічаємо кожен растр, кожну нечіткість ліній і похибка у відображенні півтонів. Щоб зображення милувало око, використовують спеціальний принтер - плоттер.

Замовити широкоформатний інтер'єрний друк на папері, самоклеючій плівці, банерній тканиніхудожньому полотні та інших матеріалах Ви можете в нашій друкарні КопіБум.
 

Інтер'єрний друк. Львів

 

Устаткування для інтер'єрного друку

Для інтер'єрної поліграфії застосовують високотехнологічні повнокольорові широкоформатні плоттери. Вони можуть друкувати на носіях листового і рулонного типу. Моделі відрізняються за типом чорнила: латексні, УФ, сольвентні, екосольвентні тощо. Ширина робочого поля коливається в межах 1,65-3,20 метрів.

Продуктивність обладнання вимірюється в квадратних метрах видрукуваної продукції на годину при різних варіантах якості: інтер'єрний друк (20-120 м² / год.), Інтер'єрний прискорений (206-360 м² / год.), Широкоформатний (80-180 м² / год.).

Додатково використовується постдрукарське обладнання для фігурного різання, фрезерування, біговки, ламінування, а також машини для сточування різних матеріалів (наприклад, тканинних або сітчастих банерів).

Найпопулярніші моделі плоттерів:

 • HP Latex 3000;
 • JETI 3020;
 • JHF M3300;
 • ROLAND VERSAUV LEС-540;
 • SwissQprint Nyala 2;
 • Seiko H2-104S;
 • Flora LJ 320P;
 • VOLK SE 1601;
 • ROLAND RF-640.
   

Устаткування для інтер’єрного друку

 

Матеріали для інтер’єрного друку

При інтер’єрному друці використовують такі фарби:

 • водорозчинні (потрібно покривати захисним шаром лаку);
 • масляні (вимагають ґрунтовки носія перед друком);
 • ультрафіолетові (екологічно чисті і стійкі, але використовуються лише на УФ-принтерах);
 • сольвентні (для нежитлових просторих приміщень з хорошою вентиляцією).

Носієм також може бути банерна тканина, плівка-самоклейка, постерний папір, сітка, полотно, папір Blue Back (з синьою підкладкою). Можна друкувати на пентапринті (жорсткій плівці), фотопапері.

 

Матеріали для інтер’єрного друку

 

Сфера застосування

З інтер'єрною поліграфією ми стикаємося в будь-якому магазині, офісі, кафе. Без неї не проходить жодна виставка, спортивне змагання, концерт. За допомогою цієї продукції створюються ексклюзивні рішення.

Не можна однозначно розділити види інтер’єрного друку в залежності від сфери застосування. Банер або плакат - річ універсальна. Може використовуватися як в казино, так і в стоматології.

Класифікація за призначенням:

 1. Комерційні, торгові приміщення: банери для інформування про знижки, інтер'єрні інсталяції, самоклеюча плівка для оформлення вітрин, розтяжки в касових зонах, постери зі знижками і акціями.
 2. Офіси, кафе: декоративні постери на стінах, корпоративна стилістика у вигляді тематичних постерів.
 3. Виставки, кінотеатри, театри: оформлення афіш, стендів і виставкових павільйонів самоклеючим папером, плівкою.
 4. Житлові приміщення: фотошпалери, плівка на фасадах і робочих поверхнях, стилізовані фото, вітражне покриття скла, інтер'єрні акценти у вигляді настінного декору.

Це поділ умовний: в будь-якому приміщенні можна застосувати будь-який вид інтер'єрного друку. Вирішальну роль відіграють формат, дизайн, якість зображення.

 

Інтер'єрний друк. Сфера застосування

 

Чим відрізняється інтер'єрний друк від широкоформатного

Часто ті, хто не знає, що таке інтер'єрний друк, порівнюють його з широкоформатним друком. Ставити в ряд ці два поняття - все одно що порівнювати яблуко і Антонівку. Адже остання - сорт яблук. Широкоформатна технологія виробництва поліграфії - це загальне поняття, яке має на увазі виготовлення продукції великих розмірів. Її два види класифікують за цільовим призначенням:

 • Зовнішня реклама. Для розміщення на вулиці.
 • Інтер'єрний друк. Для розміщення всередині приміщень.

Відмінності між ними полягають у вигляді фарби. Для зовнішніх робіт важлива стійкість кольорів, застосовуються в основному сольвентні чорнила, які мають неприємний запах. Для виробництва поліграфії, що розміщується в приміщеннях, використовують екологічні фарби: не такі стійкі, але повністю безпечні для людини.

Для зовнішньої друку застосовують роздільну здатність в межах 360-720 dpi (к-ть пікселів на дюйм). Для інтер'єрного друку цей показник повинен бути в більш ніж 2 рази вищим - від 1200 до 1440 dpi. Але навіть при однаковій кількості dpi зображення в обох випадках відрізняються.

Вся справа в технології нанесення малюнка: розмір крапель і сопел у інтер'єрних плоттерів набагато менший, ніж у зовнішніх. А значить - вони краще передають півтони, градієнти, переходи.
 

 

Чим відрізняється інтер'єрний друк від широкоформатного?

 

Від чого залежать ціни на інтер'єрний друк?

Ціни на інтер’єрний друк формуються опираючись на такі фактори:

 1. Обсягу замовлення (від 10 м²).
 2. Якості - величина роздільної здатності (720-1440 dpi).
 3. Виду носія (папір, банерна тканина, самоклеюча плівка тощо).

Чим більший обсяг замовлення - тим нижча ціна за квадратний метр, тому при великих тиражах вартість друку буде знижуватися.

Радимо вибирати друкарню не тільки за ціною одиниці продукції, але і по продуктивності. Низька продуктивність означає застаріле обладнання, яке може не «витягнути» потрібну якість картинки. Середня продуктивність при УФ-друці - близько 500 940 м² готових виробів на добу.


 

Ціна інтер'єрного друку


 

Інтер’єрний друк. Підсумки

 • Інтер'єрний друк - технологія для виробництва поліграфії, яка застосовується всередині приміщень. Вона можлива на плівці, папері, тканині.
 • В процесі задіяні широкоформатні принтери - плоттери. Види обладнання відрізняються по робочим розмірах, розміру носія (рулонний і листовий) і типам чорнил для друку.
 • Інтер'єрний і широкоформатний друк - не одне й те саме. Перший - підвид другого.
 • Вартість інтер’єрного друку залежить від обсягу замовлення, якості і виду носія.

Цифрова друкарня КопіБум здійснює оперативний друк поліграфії, а саме: візитки, плакати, флаєра, листівки, наклейки, календарі, бланки тощо.

 

Що таке інтер'єрний друк?