Виготовлення широкоформатної поліграфії для настінного розміщення всередині приміщень має назву – інтер'єрний друк. До такої продукції пред'являють підвищені вимоги в плані роздільної здатності та передачі кольору. Чому?
Все просто: в приміщенні на банери і фотошпалери ми дивимося з близької відстані, помічаємо кожен растр, кожну нечіткість ліній і похибка у відображенні півтонів. Щоб зображення милувало око, використовують спеціальний принтер - плоттер.
Замовити широкоформатний інтер'єрний друк на папері, самоклеючій плівці, банерній тканині, художньому полотні та інших матеріалах Ви можете в нашій друкарні КопіБум.
Устаткування для інтер'єрного друку
Для інтер'єрної поліграфії застосовують високотехнологічні повнокольорові широкоформатні плоттери. Вони можуть друкувати на носіях листового і рулонного типу. Моделі відрізняються за типом чорнила: латексні, УФ, сольвентні, екосольвентні тощо. Ширина робочого поля коливається в межах 1,65-3,20 метрів.
Продуктивність обладнання вимірюється в квадратних метрах видрукуваної продукції на годину при різних варіантах якості: інтер'єрний друк (20-120 м² / год.), Інтер'єрний прискорений (206-360 м² / год.), Широкоформатний (80-180 м² / год.).
Додатково використовується постдрукарське обладнання для фігурного різання, фрезерування, біговки, ламінування, а також машини для сточування різних матеріалів (наприклад, тканинних або сітчастих банерів).
Найпопулярніші моделі плоттерів:
- HP Latex 3000;
- JETI 3020;
- JHF M3300;
- ROLAND VERSAUV LEС-540;
- SwissQprint Nyala 2;
- Seiko H2-104S;
- Flora LJ 320P;
- VOLK SE 1601;
- ROLAND RF-640.
Матеріали для інтер’єрного друку
При інтер’єрному друці використовують такі фарби:
- водорозчинні (потрібно покривати захисним шаром лаку);
- масляні (вимагають ґрунтовки носія перед друком);
- ультрафіолетові (екологічно чисті і стійкі, але використовуються лише на УФ-принтерах);
- сольвентні (для нежитлових просторих приміщень з хорошою вентиляцією).
Носієм також може бути банерна тканина, плівка-самоклейка, постерний папір, сітка, полотно, папір Blue Back (з синьою підкладкою). Можна друкувати на пентапринті (жорсткій плівці), фотопапері.
Сфера застосування
З інтер'єрною поліграфією ми стикаємося в будь-якому магазині, офісі, кафе. Без неї не проходить жодна виставка, спортивне змагання, концерт. За допомогою цієї продукції створюються ексклюзивні рішення.
Не можна однозначно розділити види інтер’єрного друку в залежності від сфери застосування. Банер або плакат - річ універсальна. Може використовуватися як в казино, так і в стоматології.
Класифікація за призначенням:
- Комерційні, торгові приміщення: банери для інформування про знижки, інтер'єрні інсталяції, самоклеюча плівка для оформлення вітрин, розтяжки в касових зонах, постери зі знижками і акціями.
- Офіси, кафе: декоративні постери на стінах, корпоративна стилістика у вигляді тематичних постерів.
- Виставки, кінотеатри, театри: оформлення афіш, стендів і виставкових павільйонів самоклеючим папером, плівкою.
- Житлові приміщення: фотошпалери, плівка на фасадах і робочих поверхнях, стилізовані фото, вітражне покриття скла, інтер'єрні акценти у вигляді настінного декору.
Це поділ умовний: в будь-якому приміщенні можна застосувати будь-який вид інтер'єрного друку. Вирішальну роль відіграють формат, дизайн, якість зображення.
Чим відрізняється інтер'єрний друк від широкоформатного
Часто ті, хто не знає, що таке інтер'єрний друк, порівнюють його з широкоформатним друком. Ставити в ряд ці два поняття - все одно що порівнювати яблуко і Антонівку. Адже остання - сорт яблук. Широкоформатна технологія виробництва поліграфії - це загальне поняття, яке має на увазі виготовлення продукції великих розмірів. Її два види класифікують за цільовим призначенням:
- Зовнішня реклама. Для розміщення на вулиці.
- Інтер'єрний друк. Для розміщення всередині приміщень.
Відмінності між ними полягають у вигляді фарби. Для зовнішніх робіт важлива стійкість кольорів, застосовуються в основному сольвентні чорнила, які мають неприємний запах. Для виробництва поліграфії, що розміщується в приміщеннях, використовують екологічні фарби: не такі стійкі, але повністю безпечні для людини.
Для зовнішньої друку застосовують роздільну здатність в межах 360-720 dpi (к-ть пікселів на дюйм). Для інтер'єрного друку цей показник повинен бути в більш ніж 2 рази вищим - від 1200 до 1440 dpi. Але навіть при однаковій кількості dpi зображення в обох випадках відрізняються.
Вся справа в технології нанесення малюнка: розмір крапель і сопел у інтер'єрних плоттерів набагато менший, ніж у зовнішніх. А значить - вони краще передають півтони, градієнти, переходи.
Від чого залежать ціни на інтер'єрний друк?
Ціни на інтер’єрний друк формуються опираючись на такі фактори:
- Обсягу замовлення (від 10 м²).
- Якості - величина роздільної здатності (720-1440 dpi).
- Виду носія (папір, банерна тканина, самоклеюча плівка тощо).
Чим більший обсяг замовлення - тим нижча ціна за квадратний метр, тому при великих тиражах вартість друку буде знижуватися.
Радимо вибирати друкарню не тільки за ціною одиниці продукції, але і по продуктивності. Низька продуктивність означає застаріле обладнання, яке може не «витягнути» потрібну якість картинки. Середня продуктивність при УФ-друці - близько 500 940 м² готових виробів на добу.
Інтер’єрний друк. Підсумки
- Інтер'єрний друк - технологія для виробництва поліграфії, яка застосовується всередині приміщень. Вона можлива на плівці, папері, тканині.
- В процесі задіяні широкоформатні принтери - плоттери. Види обладнання відрізняються по робочим розмірах, розміру носія (рулонний і листовий) і типам чорнил для друку.
- Інтер'єрний і широкоформатний друк - не одне й те саме. Перший - підвид другого.
- Вартість інтер’єрного друку залежить від обсягу замовлення, якості і виду носія.
Цифрова друкарня КопіБум здійснює оперативний друк поліграфії, а саме: візитки, плакати, флаєра, листівки, наклейки, календарі, бланки тощо.