Широкоформатний друк: види, матеріали, вимоги, обладнання

Широкоформатний друк - затребуваний вид поліграфічної продукції. Сучасні технології друку дозволяють друкарням наносити зображення високої чіткості на листові, рулонні матеріали. Вироби великого розміру використовуються в рекламних і декоративних цілях. Широкоформатний друк має великі технічні можливості і відрізняється прийнятною ціною. Рідкісна масштабна рекламна кампанія обходиться сьогодні без плакатів, банерів та інших матеріалів, надрукованих даним методом. При оформленні заходів, будь то спортивні змагання або виставки, широкоформатний друк у Львові теж активно використовується.

Головною перевагою технології друку є гнучкість. Широкоформатний друк сьогодні може бути практично будь-яким: плівковим і тканинним, звичайним і ламінованим, монохромним і повнокольоровим, одно- і двостороннім.

Замовити широкоформатний друк на папері, самоклеючій плівці, банері, полотні та інших матеріалах ви можете в нашій друкарні КопіБум.

 

Що таке широкоформатний друк?

 

Послуги широкоформатного друку

Методом широкоформатного друку друкарні Львова і Львівської області виготовляють безліч виробів. У число найбільш затребуваних поліграфічних продуктів всіх видів і розмірів входять:

 • банери;
 • плакати;
 • постери і афіші;
 • фотошпалери, а також фотоштори і інший інтер'єрний текстиль;
 • карти;
 • креслення;
 • рекламні матеріали на самоклеючій плівці.

Також широкоформат використовується при виробництві мобільних стендів, брандмауерів, наклейок, графіки на підлозі.

Технологія передбачає можливість оперативного виготовлення практично будь-яких обсягів рекламної та декоративної продукції. Замовляють широкоформатний друк для дизайну вітрин, зовнішньої і інтер'єрної реклами, оформлення різних приміщень (як комерційних, так і приватних), фасадів будівель, будівельних конструкцій.

Друкарні Львова пропонують широкоформатний друк по макету замовника і під ключ (з розробкою макета профільними фахівцями). Технологія практично не має обмежень по формату готового виробу. Максимальна ширина залежить від матеріалу і досягає 3,2 м. Вироби більшого розміру виготовляються методом склеювання. Малі форми широкоформату (наклейки, афіші, постери і т. д.) проходять технологічну нарізку.

 

Послуги широкоформатного друку. Друк на холсті

 

Види широкоформатного друку

Широкоформатний друк класифікують за призначенням і технологією виготовлення. У першому випадку мова йде про зовнішню рекламу та інтер'єрний друк.

Широкоформатна зовнішня реклама - це не що інше, як знайомі всім розтяжки, банери, реклама на перфорованій плівці, сітці і т. д. Найчастіше для виготовлення виробів застосовується спецобладнання, здатне друкувати на полотні шириною до 3,2 м. Фарби підбираються за експлуатаційними властивостями. Зовнішня реклама повинна бути яскравою, довговічною, нечутливою до атмосферних впливів.

Інтер'єрний широкоформатний друк виготовляють на принтерах з шириною полотна до 1,6 м. Чорнила вибираються менш стійкі до агресивного зовнішнього середовища, але забезпечують можливість максимально точної передачі кольорів і відтінків. На перший план виходить фотографічна якість зображень, чіткість. Сприйняття інтер'єрної реклами та декору здійснюється з меншого відстані, ніж зовнішніх банерів і розтяжок. Відповідно, вимоги до якості зображення набагато вищі.

За технологічними особливостями виготовлення виробів широкоформатний друк ділять на прямий, термотрансферний, струменевий і лазерний, плоттерний і принтерний, ультрафіолетовий, сольвентний, екосольвентний тощо. Останні три види відрізняються витратними матеріалами.

Ультрафіолетовий друк. УФ-чорнила не проникають в матеріал і полімеризуються під впливом ультрафіолету на його поверхні. Зображення виходить яскравим, стійким до вицвітання, має термін служби до 10 років. Наносяться УФ-чорнила на тверді і рулонні матеріали: від паперу і самоклеючої плівки до пластику.

Сольвентний друк дозволяє зробити зображення частиною матеріалу. Чорнило проникають в його верхній шар. Технологія універсальна, підходить для більшості матеріалів. Гарантований термін експлуатації виробів - до 3 років.

Екосольвентний друк. Цим методом все частіше виготовляється інтер'єрний широкоформат. На відміну від звичайних сольвентних чорнил, екологічні не містять їдких розчинників. Термін служби виробів - до 3 років.

Друк здійснюється на принтерах і плоттерах. Останні використовуються для виготовлення виробів більшого формату.

Для фотодруку по тканині застосовується сублімаційний технологія. Її особливістю є 100% стійкість до стирання. Це забезпечується проникненням фарби в структуру матеріалу.

 

Види широкоформатного друку: сольвентний, екосольвентний, УФ-друк

 

Матеріали для широкоформатного друку

Широкоформат у Львові виготовляється сьогодні із застосуванням різних матеріалів. Першими носіями були папір, картон. Вони використовуються і сьогодні. Паперові матеріали мають невисоку вартість, безліч форматів. Застосовувати вироби на їх основі рекомендується всередині приміщень.

Одними з найпопулярніших матеріалів для широкоформатного друку є банерна сітка і тканина. Перша має вінілову основу, друга - поліестерову з захисним шаром з ПВХ. Широкоформатні вироби друкуються на трьох типах банерної тканини:

 • блекаут (для двосторонніх зображень);
 • бекліт (відрізняється хорошою світлопропускною здатністю);
 • фронтліт (не пропускає світло, потребує підсвічування).

Також для широкоформатного друку використовуються самоклеюча плівка (зручний варіант для оформлення вітрин, вивісок, виготовлення стікерів), пластик, ПВХ, полотно. Останнє часто служить основою репродукцій, фотопортретів та ін.

 

Матеріали для широкоформатного друку: папір, банер, самоклеюча плівка, холст

 

Устаткування для широкоформатного друку

Якісний широкоформатний друк неможливо створити без передового профільного обладнання. Почнемо з принтерів. Сучасними друкарнями найчастіше використовуються три види такого устаткування:

 1. Лазерні принтери. Електрографічна техніка дозволяє друкувати зображення максимальною шириною 0,9 м. Матеріалом служить папір, який згодом покривається захисною плівкою (ламінується). Принтери зручні для друку постерів, афіш, плакатів.
   
 2. Струменеві принтери. Техніка дозволяє використовувати різні види чорнил. Принтери практично універсальні, застосовуються для друку з різними матеріалами: від банерної тканини до сітки та полотна.
   
 3. Термотрансферні принтери. Устаткування друкує якісні зображення шириною до 1,2 м. Методика дозволяє оптимізувати витрати при виготовленні широкоформатного друку на самоклейках.

Плоттери використовуються для друку зображень великої ширини. Вони можуть бути струминевими і лазерними, растровими і векторними. Найчастіше в поліграфії використовуються плоттери для друку на рулонних матеріалах. Устаткування може бути оснащено різаком. Ріжучі плоттери істотно спрощують створення оригінальних рекламних і декоративних поліграфічних виробів.

Плоттер для широкоформатного друку

Вимоги до широкоформатного друку

Широкоформатний друк, як і будь-який інший тип друку, пред'являє ряд вимог до макетів, зображень. Найчастіше фахівцям доводиться працювати з растровими зображеннями (.tiff). Також за погодженням приймаються файли форматів .pdf, .cdr, .eps, .ai. До будь-якого призначеного для друку макету обов'язково додається файл у форматі .jpeg.

До растрових файлів (.tiff) зазвичай ставляться такі вимоги:

 1. Розмір зображення 1: 1.
 2. Оптимальний обсяг - до 200 Мб.
 3. Зведення шарів в один -
 4. Використання колірної моделі CMYK.

Існують специфічні вимоги і для векторних зображень (.cdr). Вони стосуються перетворення текстів в криві, використання колірної моделі CMYK, згрупування елементів макета, використання ефектів в Corel Draw, включення опції Scale with image при подачі макетів в зменшеному форматі, наприклад, 1: 5.

Фахівці з широкоформатного друку рекомендують користувачам, які самостійно роблять макети, врахувати ряд особливостей передачі кольору при перенесенні зображень на листові або рулонні матеріали. Так, наприклад, якщо потрібно забезпечити максимально точну передачу кольору окремих відтінків, краще вказувати кольори по Panton Process з процентним співвідношенням в CMYK. Для отримання яскравого чорного варто використовувати складовий колір: K100, Y50, M50, C50. При вказівці одного значення з чорної палітри (0, 100) є ризик отримати на виході темно-сірий.

Якщо готовий виріб буде чорно-білим, файл рекомендується готувати в палітрі CMYK з базовим чорним каналом. Всі інші канали повинні залишатися нульовими. При змішуванні 4 каналів чорно-біле зображення може синити, жовтіти чи червоніти. Це обумовлено властивостями друкарського обладнання.

Устаткування для широкоформатного друку. Екосольвентний плотер Roland SP 540i

Певні вимоги пред'являються і до роздільної здатності файлів для широкоформатного друку:

 • до 20 dpi - в разі друку брандмауера;
 • 35-45 dpi - для банерів 6х3 м і більше;
 • 75-150 dpi для виробів сіті-формату (1,2х1,8 м);
 • 250-300 dpi для фотодруку.

Особливу увагу варто звернути на корпоративні, пантонні кольори. Вони вважаються жорстко-заданими. У випадку з широкоформатом розраховувати на 100% перенесення кольорів не доводиться. Але максимальну відповідність заданим параметрам фахівці можуть гарантувати. Що стосується вказівки жорстко-заданих кольорів, це актуально для ділянок суцільної заливки. Кольори вибираються з Solid to Process, і обов'язково вказується процентне співвідношення в моделі CMYK.

Отже, широкоформатний друк затребуваний, доступний і багатогранний. Він може бути не тільки оптимальним по співвідношенню вартості і якості, але і бюджетним (друк відносно невеликих виробів на папері або картоні). Описаним методом виготовляються вироби з тканини, плівок, сітки, пластику, ПВХ.

Широкоформатний друк може проходити постдрукарську обробку. Наприклад, в ряді випадків на вироби наноситься ламінація. Вона грає не просто утилітарну роль (захищає зображення від зовнішніх впливів). Ламінація може бути елементом дизайну. Сьогодні великою популярністю користується матове і текстуроване ламінування. Застосовуються вони переважно для плакатів. Матова ламінація дозволяє поліпшити сприйняття зовнішньої реклами. Захисно-декоративний шар виключає появу на поверхні відблисків при попаданні сонячних променів і підсвічування в нічний час.

Що стосується вартості широкоформатного друку, як правило, вона розраховується за квадратний метр і залежить від розміру і роздільної здатності зображення, способу друку, матеріалу, якості макету (необхідності його доопрацювання), особливостей післядрукарської обробки.

 

Де замовити широкоформатний друк у Львові? Цифрова друкарня КопіБум

 

Де замовити широкоформатний друк у Львові?

Цифрова друкарня КопіБум здійснює широкоформатний друк А2, А1, А0 та інших форматів на папері та інших матеріалах. Для постійних клієнтів існує програма лояльності зі знижками та іншими перевагами. У нас можна надрукувати плакати, постери, афіші, календарі, фотографії та іншу поліграфічну продукцію.

 

Широкоформатний друк на банері, самоклеючій плівці, папері