Виготовлення наклейок. Як друкують самоклеючі етикетки?

Сьогодні друк етикеток у Львові – мегапопулярна друкарська послуга. Тиражі цієї продукції досягають мільйонів примірників, можна сказати, що це один з основних видів поліграфії для бізнесу. Станом на 2019 рік світове виготовлення наклейок склало 36,6 млрд м² в рік, причому щорічний темп приросту дорівнював 6-7%. При чому попит на виготовлення наклейок у Львові росте напевно не менш стрімко, як у світі.

На сьогодні загальна кількість етикеток перевалила за 50 млрд м² в рік, і динаміка зростання не спадає. До речі, частка самоклеючих видів - 55%.

Замовити друк наклейок, стікерів, етикеток різних форм та розмірів можна в нашій друкарні КопіБум.

Сфера застосування етикеток на клейовій основі дуже широка. Їх розміщують на упаковці продуктів харчування, алкоголю, фармацевтичної продукції, одязі / взутті, побутовій хімії / парфумерії, промислових товарах.

Переваги виробів:

 • зручне нанесення на поверхню товару або упаковки - досить прикласти етикетку клейовою стороною;
 • дизайнерське різноманіття - сучасні технології та обладнання друкують барвисті зображення різної форми / розміру;
 • доступність - вартість продукції вища, ніж з простого паперу, однак відсутні додаткові витрати (на клей, наприклад), можливий друк наклейок великими партіями.
   

Виготовлення наклейок у Львові

 

З чого складається етикетка?

Вона має багатошарову структуру. В її складі - чотири базові компоненти:

 1. Поверхневий шар - картон, папір різних видів (в тому числі і крейдований), фольга, синтетична плівка.
 2. Шар силікону.
 3. Паперова основа.
 4. Клейова основа.

Для товарів з тривалим терміном зберігання використовується перманентний клей. Для нерівної / пористої поверхні підійде суперперманентний клей. Він прилипає миттєво, забезпечує хорошу адгезію. Щоб етикетку можна було відклеїти в будь-який момент без слідів і ушкоджень, застосовують знімний клей. Існують спецскладники для «складних» поверхонь: текстилю, заморожених продуктів та ін.

Матеріали для етикеток поставляються в рулонах або аркушах. Наносити зображення на них можна будь-яким методом друку.

З чого складається етикетка?

Розмір і форма наклейок

В Україні існує стандарт, в якому вказані базові розміри етикеток в мм: 30х19; 37х25; 43х25 мм; 45х40 мм і так далі. Їх дотримання - необов'язкова умова. Якщо ви хочете зробити свій продукт унікальним, забезпечити відповідність наклейок формі виробу, виділити товар з ряду схожих, замовляйте друк наліпок за індивідуальним ескізом.

Етикетки можуть бути квадратними, прямокутними, овальними, круглими, асиметричними. Їх дизайн повинен виражати інформаційний посил, привертати увагу покупця, мотивувати його до дії - покупки.

Згідно законодавчої бази, на етикетці має бути присутня така інформація:

 • Найменування продукції;
 • відомості про склад / основні властивості;
 • термін служби / придатності;
 • умови зберігання;
 • додаткові відомості, в залежності від специфіки товару.
   

Розмір і форма наклейок

 

Виготовлення наклейок у Львові. Виробничий процес

Друк етикеток виглядає так: в друкарському цеху на підготовлену основу наноситься клейовий розчин, на ньому розміщується матеріал, який легко відділяється від клею (наприклад, вощений папір). Далі відбувається друк і вирубка за формою.

Якщо стоїть завдання виготовити самоклеючі етикетки нестандартних форм, використовується технологія ротаційної висічки. Для цього потрібні спеціальні висічні ножі, які формують контур. Їх вибирають, враховуючи тип матеріалу (маркування, товщину шарів, виробника).

 

Розмір і форма наклейок

 

Способи друку етикеток

Вибір способу друку залежить від кольоровості, специфіки зображення, тиражу, матеріалів та інших факторів. Популярні технології друку:

 1. Цифровий друк наклейок. Не потребує підготовчого етапу, тому економічно доцільний при невеликих тиражах, але при збільшенні обсягу замовлення собівартість майже не знизиться.
 2. Флексографія. Вибір цієї технології для виготовлення наклейок обґрунтований низькою ціною при великих тиражах - від 50 000 штук. Процес передбачає друк на кліше, виготовлених на замовлення. Фарба з відбитка переноситься на робочу поверхню під тиском. Технологія підходить для роботи з різними матеріалами, зображення виходить яскравим і якісним.
 3. Термотрансферний друк. Вигідний при невеликих тиражах - від 1 000 одиниць. Для нього потрібен спеціальний принтер. Можна працювати з картоном, текстилем, папером, синтетичними матеріалами. Етикетка стійка до УФ-випромінювання, температурних коливань.
 4. Офсет. Підходить для друку наклейок на картоні і папері. Друкована форма створюється окремо для кожного друкованого макета.
 5. Термодрук. Схожий з термотрансферним, але дає менш якісний результат. Підходить для маркування продуктів з нетривалим терміном зберігання - близько 3-4 місяців.
 6. Гаряче тиснення. Ідеальне для дизайнерського оформлення етикеток. Зображення переноситься з кліше на робочу поверхню під тиском при дотриманні певного температурного режиму. Доступним є друк на тканині, плівці, шкірі з використанням голографічних і металізованих барвників. Термін друку визначається складністю макета, обсягом замовлення та іншими параметрами. Середній час виконання замовлення - від 24 годин. Доступні експрес-послуги, коли фактор часу критично важливий.

Способи друку етикеток

 

Друк наклейок. Підсумки

 • Яскраві наклейки на товари привертають увагу потенційних покупців, включать інформаційний і продажний текст. На них друкують логотипи компаній, зображення, штрих-коди, умови зберігання продукції.
 • Вироби бувають одно- і багатокольоровими, рельєфними, з тисненням. В якості робочого матеріалу використовуються папір, картон, тканини, синтетична сировина, фольга і так далі.
 • Вироби застосовуються для всіх груп товарів, вибір способу друку залежить від складності зображення, розміру тиражу і специфіки продукції.
 • Друк етикеток у Львові, або як ще кажуть: друк наклейок, друк наліпок чи друк стікерів, можна замовити в поліграфічних центрах, друкарнях, рекламних компаніях.
 • Наклейки можуть бути різних розмірів, інколи використовують широкоформатний друк наклейок на спеціальних плоттерах.
 • Друкарня КопіБум здійснює друк наклейок будь-яких форм (прямокутних, круглих, фігурних), розмірів та тиражів. Також, здійснює оперативне виготовлення інших поліграфічних продуктів: візиток, плакатів, буклетів, брошур, меню, друк на сувенірній продукції.
   

Друк наліпок, наклейок, стікерів