Як розвивалася поліграфія у світі. Історія друкарства

Уявити сучасний світ без поліграфічної продукції просто неможливо. Поліграфія міцно увійшла до нашого життя і стала невід'ємною її частиною. Незважаючи на розвиток інтернет технологій, паперові носії інформації та, відповідно, послуги поліграфії незмінно мають попит.

Поліграфія затребувана в різних аспектах життя суспільства:

  • Ділова поліграфія – для друку бланків, візиток або щоденників.
  • Рекламна поліграфія – для просування товарів та послуг за допомогою листівок, брошур, каталогів і плакатів.
  • Презентаційна поліграфія - яскраві та привабливі POS матеріали (цінники, шовфтокери, воблери та наклейки);
  • Подарункова поліграфія – брендовані горнятка, футболки, ручки, кепки тощо.

Сучасні технології друку дозволяють створювати неймовірну різноманітність друкованої продукції швидко, якісно та дешево. За цими усіма запитами звертайтесь в нашу друкарню КопіБум!

 

Історія поліграфії та друкарства

 

Історія поліграфії

Як виникла поліграфія? Коли вперше знадобилися послуги поліграфії та було винайдено перше обладнання? Про це буде йти мова далі у нашій статті.

Точний час та місце зародження поліграфії – досі призводить до численних суперечок серед істориків. Хтось вважає першовідкривачами стародавній Китай, хтось стверджує, що послуги поліграфії були потрібні набагато раніше.

 

Стародавні полінезійські індіанці

За однією з версій – першим способом друку можна вважати трафаретний друк. Ще задовго до винаходу шовку в Китаї полінезійські індіанці звернули увагу, що через дірочки в листі банана просочуються дрібні краплинки дощу. Розумні полінезійці почали робити у листі отвори, а зверху – наливати фарбу. Проходячи через дірочки, фарба залишала відбиток. Так і з'явилася прародичка трафаретного друку, що використовується і досі. Саме цю технологію багато хто вважає основою шовкотрафаретного способу друку.

 

Друкарство в Давньому Китаї

 

Друкарство в Давньому Китаї

Цікаво, що винахід друкарської справи в Китаї розпочався з виготовлення шовкового одягу. Китайцям не подобався однотонний шовк, і вони придумали, як його розфарбувати. Зображення гравірувалося на дерев'яних поверхнях, а потім переносилося на тканину. І перші книги були не в аркушах, як ми сьогодні звикли, а в рулонах.

Безумовним проривом у розвитку друкарської справи став винахід паперу у 105 році нашої ери. Саме з цього моменту почалося поширення друкованих виробів.

 

Розвиток поліграфії в Німеччині

Наступним, хто зробив значний внесок в історію поліграфії, став німецький вчений та ювелір Гутенберг. Його винахід – набір рухомих літер, виконаних з металу, що мають опуклу поверхню. З букв складалися набори, на які наносилася фарба, і створювався відбиток зображення на папері.

Значення цього винаходу важко переоцінити. Подібні технології сьогодні називаються високим друком і досі використовуються у виготовленні газет. На основі винаходу Гутенберга, було створено, мабуть, найпоширенішу технологію у сфері послуг поліграфії – офсетний друк. Більшість друкованих виробів по всьому світу виготовляється саме офсетним способом.

Також, на основі винаходу німецького майстра, була створена перша флексографічна машина. Флексографію як метод друку називають ще «королевою упаковки». Цим способом створюється більшість етикеток та різна пакувальна продукція. Флекс дозволяє наносити барвисті зображення на різні за фактурою і формою поверхні. Офсетні машини із такими завданнями не справляються.

 

Поліграфічне устаткування у 1900-1949 роках

 

Послуги поліграфії у XXI столітті

У XX столітті у світі з'явилися комп'ютери. Їх винахід призвів до виникнення принципово нового способу друку – цифрового. Темп нашого життя зробив цифровий друк – одним із найбільш затребуваних. Адже лише цифра може забезпечити оперативні послуги поліграфії або, наприклад, зробити економічно вигідним друк малих тиражів.

Розвиток технологій друку продовжує набирати обертів. Досягнення хімічної промисловості призвели до винаходу фарб, що дозволяють друкувати на пластику та інших матеріалах. Широкоформатні принтери – наносити зображення на рекламні банери завширшки до 5 метрів. 3D принтери – створення об'ємних зображень.

Наша поліграфічна компанія КопіБум уважно стежить за появою новинок та інноваційних технологій друку, щоб мати можливість втілювати у життя будь-які дизайнерські задуми та надавати своїм замовникам лише найякісніші поліграфічні вироби. Звертайтесь!