М'яка обкладинка при зшиванні поліграфічної продукції

М’яка обкладинка в друкарській справі, це один із різновидів зшивання поліграфічної продукції. Окрім цього методу, ще можна зшити роботу такими способами:

Під поняттям «М’яка обкладинка» мається на увазі, що для зшивання роботи використовується тонкий папір або інший матеріал. Існує декілька способів зшивання робіт з м’якою обкладинкою.

 

М’яка обкладинка. Способи скріплення:

Клеєве безшовне з'єднання (КБЗ) – один з різновидів м'якої палітурки. Це післядрукарська операція, яка застосовується, коли необхідно зробити зшивання багатосторінкових каталогів, книг, журналів, брошур, зошитів, альбомів і т. д. КБЗ - найдешевший варіант зшивання. Сучасні технології та існуючі різновиди спеціального клею роблять таку м'яку обкладинку довговічною. Сторінки скріплюються надійно, і не випадають, як це було зовсім недавно. Крім того, на відміну від твердої палітурки, в м’якій обкладинці поліграфічний виріб виходить досить легким.

Клеєве швейне з'єднання (КШЗ) – це ще один спосіб скріплення робіт використовуючи м’яку обкладинку. Як видно з назви, на додаток до проклеювання, листи при цьому виді м'якої палітурки зшиваються. Така палітурка призначена для тих виробів, які будуть використовуватися тривалий час. Наприклад, КШЗ застосовують у виготовленні довідників та інших інформаційних видань.

 

Мяка обкладинка при зшиванні поліграфії

 

Зшивання в м’яку палітурку. Плюси та мінуси

Зшивання робіт з використанням м’якої обкладинки доволі поширене, хоче поступається популярністю зшиванню на металеву чи пластикову пружину. Але, на відміну від пружинного скріплення, м’яка палітурка виглядає більш презентабельно і надає поліграфічній продукції закінченого вигляду.

Єдиний недолік м'якої палітурки – неможливість розкриття видання на 180 градусів. Але цей недолік з лишком компенсується невисокою вартістю, міцністю скріплення та доступною ціною. Крім того, існуюче сьогодні спеціальне обладнання дозволяється робити м’яку палітурку досить швидко. Навіть великі тиражі можна виготовити за кілька днів.

 

Клеєве безшовне з'єднання. Особливості технології

М'яка обкладинка КБЗ буває декількох різновидів. Залежно від паперу, що використовується, і кількості сторінок, вибирають варіант з частковим руйнуванням фальців або без нього і з фрезеруванням корінця. КБЗ здійснюється у кілька етапів:

  • Спочатку надруковані сторінки складаються у правильному порядку;
  • Потім на корінець наносять спеціальні надсічки, які допомагають клею краще проникати та роблять з'єднання міцнішим;
  • Далі безпосередньо наноситься клей;
  • Щоб готовий виріб виглядав акуратним, сторінки та обкладинку підрізають по периметру.

Клей при КБЗ може застосовуватися як холодний, так і гарячий. При останньому, з'єднання називають термозшиванням. Особливо міцна безшовна обкладинка виходить з використанням PUR клею.

 

Клеєве безшовне скріплення з використанням мякої обкладинки

 

М’яка обкладинка в поліграфії. Підсумки

Створення якісної м'якої палітурки – непросте завдання, що потребує певних навичок та знань. Якщо Ви хочете отримати справді якісну поліграфію – краще звертатись до професіоналів.

Наші фахівці накопичили чималий досвід у виготовленні підручників, журналів, каталогів та іншої ділової та рекламної поліграфії. Зробити замовлення можна зателефонувавши до поліграфічної компанії КопіБум за вказаними телефонами, або залишити заявку на сайті. Звертаючись до нас, Ви гарантовано отримаєте продукцію високої якості та за доступною ціною.