PUR клей – особливості застосування у поліграфії

У виготовленні книг, журналів, каталогів, брошур, фотоальбомів і щоденників величезне значення має така післядрукарська операція, як зшивання робіт з м’якою обкладинкою. Саме від якості м’якої палітурки залежатиме міцність, довговічність та естетичність готового поліграфічного виробу. Мабуть, найкращий спосіб створити надійну і красиву м'яку обкладинку – використовувати PUR клей.

Взагалі, у поліграфії застосовують кілька видів обкладинок для зшивання поліграфії. Кожен з них має свої особливості, переваги та недоліки.

 

Клеєво-безшовне скріплення на PUR-клей

 

Види обкладинок для зшивання поліграфічної продукції

7БЦ (семибантовий картон) – це найдорожча технологія зшивання твердою обкладинкою. Її використовують під час створення книжок чи щоденників преміум класу. Ця палітурка надає виробу презентабельного і солідного вигляду. З недоліків можна відзначити досить високу вартість і те, що вироби виходять досить тяжкими.

Канальне зшивання твердою обкладинкою – це технологія зшивання, яка найчастіше застосовується при зшиванні дипломних робіт. Її особливість в тому, що блок паперу з двох сторін фіксується обкладинками з щільного паперу і все разом зжимається металевим каналом.

КШС (клеєво-швейне скріплення) – це наступний популярний вид обкладинки. У цьому варіанті листи спочатку прошиваються, а потім додатково проклеюються. Палітурка виходить міцною, але сторінки неможливо розгорнути на 180 градусів.

КБС (клеєво-безшовне скріплення) – бюджетний та досить простий у виготовленні варіант. Якість цього виду палітурки безпосередньо залежить від застосовуваного клею. Саме для КБС у 90-х роках минулого століття в Америці вперше застосували PUR клей. Унікальні характеристики PUR клею швидко оцінили провідні друкарні та почали активно застосовувати для створення книг, журналів, довідників та інших видань.

 

PUR клей при зшиванні поліграфії

 

PUR клей при зшиванні поліграфії. Переваги

PUR клей – це особлива клеюча речовина, створена на основі поліуретану. На відміну від традиційних клеїв, що застосовуються в поліграфії, він має цілу низку переваг:

  • Висока міцність скріплення. PUR клей дає можливість не використовувати додаткове зшивання, при цьому листи тримаються дуже міцно і не випадають навіть при інтенсивному використанні;
     
  • Еластичність. Цей клей дозволяє відкривати видання практично горизонтально, чого неможливо досягти при використанні традиційних способів палітурки;
     
  • Універсальність. Клей має відмінну адгезію і не пошкоджує лак і фарбу. Ним можна склеювати щільний крейдований та дизайнерський папір, картон, пластик, папір, покритий УФ лаком, папір з ламінацією тощо. При цьому поліуретановий клей застосовується навіть для виробів з товщиною корінця більше 2 см;
     
  • Економічність. Незважаючи на те, що вартість самого клею досить висока, його застосування не сильно робить дорожчою палітурку. Клей можна наносити тонким шаром без втрати міцності кріплення.

Замовити зшивання поліграфічної продукції різними методами: з використанням PUR клею, канальним методом, на скобу, на металеву та пластикову пружину, можна в друкарні КопіБум. Для цього – зателефонуйте нам або залиште заявку на сайті. У роботі ми використовуємо лише якісні матеріали, а високий рівень професіоналізму співробітників – гарантія відмінного результату.