Один з напрямків поліграфії який розвивається надзвичайно швидко - друк зовнішньої реклами. Середньорічний приріст її замовлень по Україні становить 2-3%. Сьогодні важко пройти по міській вулиці, не побачивши банерів на стінах будинків, білбородів біля дороги, плакатів на балконах і фасадах магазинів.
Економічний ефект від яскравої, привертаючої увагу реклами в десятки разів перевищує витрати на її виробництво, тому бізнес активно використовує цей інструмент для просування товарів і послуг.
Замовити широкоформатний друк реклами на папері, банері, самоклейці та інших матеріалах Ви можете в нашій друкарні КопіБум.
Популярність широкоформатного друку
В топі замовлень друкарень - широкоформатний друк для зовнішньої реклами. Це означає, що банери, плакати і білборди становлять найбільший сегмент із загального обсягу замовлень.
За технологією широкоформатного друку створюються також:
- наклейки;
- ростові фігури і інші POS-матеріали;
- щити з паперу «блюбек»;
- постери;
- плівка для лайтбоксів, вивісок, оформлення вітрин.
Окремий напрямок широкоформатного друку - інтер'єрне оформлення. У поєднанні з зовнішньою рекламою досягається скомпільований ефект - споживач реклами буквально оточений тематичним контентом. Детальніше про широкоформатний друк читайте в іншій нашій статті.
У плані технологій абсолютна перевагу за УФ-друком. Він може виконуватися на таких носіях:
- Листові матеріали (плівка, пінокартон, оргскло, ДСП, алюмінієві панелі).
- Рулонні матеріали (папір, сітка, тканина, вініл).
Завдяки розвитку широкоформатного друку виготовлення рекламно-сувенірної продукції відбувається оперативно і коштує недорого. При цьому частково задовольняє попит на оригінальну рекламу.
Широкоформатний друк: бюджети ростуть, запити теж
В останні роки відбувається насичення інформаційного поля навколо людини. Сьогодні людина сприймає і аналізує приблизно в 15 разів більше інформації, ніж 20 років тому. Цей факт взяли до уваги виробники зовнішньої реклами, і тепер вона рухається в сторону лаконічності, динамічної картинки, яскравості оформлення.
Привернути увагу стає складніше. Якщо раніше розрахунковою базою по ефективності вуличного банера або плаката було 20-30% від людинопотоку в місці розміщення конструкції, то сьогодні навіть найяскравіший дизайн і вдале формулювання приверне увагу лише кожного десятого. Тому для отримання аналогічного результату доводиться прикладати більше зусиль.
Зростання апетитів ринку відчули вітчизняні рекламні агентства повного циклу - запит на зовнішню рекламу, яка займає 4-е місце після реклами на телебаченні, в інтернеті і друкованих ЗМІ, зростає з кожним роком. Загальні рекламні бюджети за останній рік збільшилися на 33%. Це свідчить про планомірне нарощування медійної активності замовників, що при набагато менш райдужній статистиці розвитку бізнесу означає одне: розвивається попит на високотехнологічні носії.
Споживача більше не влаштовують статичні картинки. Зовнішня реклама розвивається по цифровому шляху, і digital-конструкції витісняють звичні формати.
Проблеми в розвитку ринку зовнішньої реклами
- Проблеми з законодавством. Ці питання регулюються на місцевому рівні, тому часто немає єдиної процедури узгодження розміщення зовнішньої реклами на будівлях і спорудах. А успішність проведення рекламної кампанії часто пов'язана не з можливостями рекламодавця, а здатністю домовлятися з місцевими чиновниками.
- Відсутність єдиної концепції розвитку міського простору. У Європі та США давно вже міські меблі і елементи інфраструктури стали носіями рекламної інформації. В Україні тільки починають з'являтися креативні і нестандартні сіті-формати, скролери, піллари, але до повсюдної інтеграції їх в навколишній простір ще далеко.
- Запозичення технологій. Більшість інновацій приходять до нас з заходу. Вітчизняні рекламні агентства лише ретранслюють і копіюють їх, іноді не зовсім вдало.
Новинки у сфері зовнішньої реклами
Вітчизняний ринок зовнішньої реклами постійно відчуває спрагу інновацій. Щорічні міжнародні виставки, що збирають по 8-12 тисяч відвідувачів з десятків зарубіжних країн привозять нам новинки технологій, які охоче впроваджуються в життя як тільки з'являється ресурсна і кадрова можливість.
Ось кілька перспективних інновацій:
- Технології Digital Signage. Їх суть - управління інтерактивними outdoor- і indoor-поверхнями. За допомогою мережевого устаткування можна дистанційно керувати дисплеями, щоб удосконалити контент і ефективніше впливати на споживача. Шляхи розвитку цього напрямку полягають не стільки в розробці і адаптації систем, скільки в підготовці інтеграторів і сервісних служб, що підтримують працездатність конструкцій.
- «Розумні лавочки». На початку 2018 року компанія Electromedia висловила бажання забезпечити один з українських міст-мільйонерів новим форматом вуличної реклами - «розумними лавочками». Пілотний проект знаходиться в стадії реалізації, але вже зараз ідея поєднання малих архітектурних форм з LED-технологіями - рух у правильному напрямку. Наприклад, у Франції міський простір заповнений подібним форматом, і його ефективність вже не один рік виправдовує витрати.
- Реклама на транспорті в якості тізера. Міський транспорт - ідеальне рекламне поле. Ним користується безліч людей, а ще більше - зауважує яскравий об'єкт, що рухається на вулиці. Рекламодавці впевнено заявляють: розміщення медіа-контенту на тролейбусі чи автобусі приблизно в 2-2,5 рази ефективніше в порівнянні зі статичним білбордами. Але ще кращого результату можна досягти за допомогою медіа-міксу з цих двох форматів.
- LED-екрани на таксі. Практика обклеювання кузовних елементів машин таксі вініловою або перфорованою плівкою існує вже давно. Тепер же замінити або доповнити дизайн кузова можуть світлодіодні екрани на даху авто. Перевага формату - швидкість інсталяції (потрібна лише година на запуск рекламної кампанії на сотнях машин), відсутність витрат на логістику, монтаж і демонтаж конструкцій.
Тренди у зовнішній рекламі. Підсумки
- Широкоформатний друк для зовнішньої реклами поступово витісняють нові технології.
- Digital-формат носіїв - майбутнє вітчизняного медіаринку.
- Сфера виробництва та інтеграції digital-конструкцій динамічна, має потенціал не тільки в західних країнах, але і в Україні.
- Існує ряд проблем, що заважають активному розвитку і зниженню вартості рекламних кампаній.
- Вже сьогодні у великих містах України реалізований ряд новинок в зовнішній рекламі, які в майбутньому будуть поширені по всій країні.
Цифрова друкарня КопіБум здійснює оперативний широкоформатний друк в межах від 1 години. Також ми здійснюємо цифровий друк візиток, плакатів, листівок, флаєрів, буклетів та інших поліграфічних виробів. У нас можна замовити друк фотографій, друк на сувенірній продукції, послуги копі-центру.