Чим відрізняється копіцентр від друкарні?

Замовники часто плутають друкарню і копіювальний центр, чи як кажуть в розмові - копіцентр. Обидва підприємства займаються друком та постдрукарськими послугами, але підходи до роботи і можливості радикально відрізняються. В цій статті ми розглянемо особливості роботи копіювального центру та друкарні, що між ними спільного і відмінного.

Замовити друк поліграфії або послуги копіцентру Ви можете в нашій друкарні КопіБум та наших копіцентрах.

Чим відрізняється копіцентр від друкарні?

 

Копіцентр і друкарня: види друку

Друкарня і копіювальний центр часто відрізняються за технологією друку.

Друкарня, як правило, спеціалізується на офсетному друці, хоча вже більшість друкарень впроваджують і цифровий друк. Офсетний друк є способом друкування, при якому пряме зображення, що знаходяться на цинковому листі, переходить на прогумоване полотнище. Після цього картинка переноситься на папір. Часто друкарня у Львові асоціюється з великим тиражем газет, які в процесі друку пропускають через величезні ролики. Детальніше про цифровий та офсетний друк читайте у інших наших статтях.

Робота із замовленням в офсетній друкарні здійснюється в кілька наступних етапів:

  1. Створюються потрібні форми.
  2. Готують чотири основні кольори, за допомогою яких потім можна отримати бажані додаткові відтінки.
  3. З пластин, на які перенесли ілюстрацію з носія, картинку переміщують на валики.
  4. Заздалегідь підготовлені фарби переводять на прогумовану поверхню.
  5. Між валиками пропускають папір, на неї в процесі відбитка переводять бажане зображення.
  6. Після просушування готовий варіант придатний до використання.

В цифрових друкарнях і копіцентрах, друк здійснюється цифровим методом. Кожне зображення являє собою набір пікселів. Можна оцифрувати будь-яку картинку. Потім стиснути, висвітлити, затемнити, провести інші маніпуляції. Переваги цифрового друку в тому, що він дозволяє друкувати оперативно, без підготовки, будь-які тиражі поліграфії. Мінус такого друку в тому, що при великих тиражах від 1000 шт. вартість продукції досить велика, тоді як при офсетному друці від кількості примірників ціна зменшується.

 

Копіцентр і друкарня: види друку

 

Копіцентр і друкарня: обсяги та терміни друку

Офсетна друкарня – це, як правило, велике підприємство, що спеціалізується на друці великих обсягів продукції. Якщо потрібно віддрукувати книгу в 100 тисячах примірниках, 1 мільйон листівок або десятки тисяч буклетів, то з цим найкраще впорається офсетна друкарня. Копіцентр займається невеликими обсягами цифрового друку, інколи використовуючи і офсетну технологію, але при друці невеликих об’ємів. Надрукувати мільйон копій в розумні терміни копіцентр просто фізично не зможе. Чекати тривалий термін, наприклад – декілька місяців, замовник зазвичай не готовий. Тому з великими замовленнями зазвичай звертаються в друкарню. У офсетній друкарні терміни друку не можуть бути швидкими. Обов'язковою є додрукарська підготовка, що унеможливлює виконання термінового замовлення.

Цифрова друкарня – це щось посереднє між великою офсетною друкарнею і копі-центром. Якщо в копі-центрі найчастіше роздруковують реферати, курсові, дипломні, невеликі брошури, підручники, то цифрова друкарня виконує це все, просто в більших об’ємах, з ширшою лінійкою послуг і часто на професійнішому обладнанні, яке дає кращу якість і працює швидше.  


 

Копіцентр і друкарня: обсяги та терміни друку

 

Вартість кожного екземпляра в друкарні і копі-центрі

У офсетній друкарні великі обсяги друку забезпечують низьку вартість кожної видрукуваної одиниці продукції. При цьому немає втрат в якості офсетного друку. Якщо потрібно віддрукувати великий тираж, немає терміновості і хочеться заощадити, то варто звернутися в офсетну друкарню. Цифрові друкарні і копіцентри у Львові не можуть змагатися з офсетними друкарнями в вартості кожного екземпляра, вона у них за замовчуванням буде вище. Це пов'язано з меншою продуктивністю і типом обладнання. Проте, якщо друкувати невеликі об’єми, то вигідніше буде звернутися в цифрову друкарню або копіцентр у Львові.

 

Можливість переглянути макет

При цифровому друці, який використовується в копіювальних центрах і цифрових друкарнях, ви можете створити макет майбутньої друкованої продукції і переглянути його на моніторі. При необхідності можна внести необхідні правки до початку здійснення друку. При офсетному друці неможливо переглянути макет. Тому будь-яка помилка може зіпсувати всю партію замовлення. Повторний друк поліграфії відніме багато часу і коштів.


 

Вартість послуг в друкарні і копі-центрі

 

Друкарня і копіцентр: перелік послуг

У офсетній чи цифровій друкарні крім традиційного друку, надають цілий спектр постдрукарських послуг: фальцювання, біговка, нумерація, висікання, різні палітурні роботи. У копіювальному центрі крім копіювання та роздруку, запропонують масу супровідних послуг: перепліт на пружину (брошурування), зшивання на тверду обкладинку дипломів, друк фотографій, друк на сувенірах, ламінація, сканування документів і т. д.

 

Передача кольору в друкарнях і копіцентрах

Обладнання в друкарнях забезпечує хороше відображення складних кольорів і відтінків. У малих копіцентрах, де стоїть недорога техніка, принтери не завжди можуть забезпечити ідеальну передачу кольору, наприклад, чорний і темно-синій кольори можуть бути не дуже насиченими, їх складно розрізнити.

Також в офсетних друкарнях є можливим виконати друк золотистими та срібними фарбами, чого не може дати цифрова друкарня.

 

Друкарня і копіцентр: перелік послуг

 

Формати друку

Копіцентри у Львові як правило здійснюють чорно-білий і кольоровий роздрук А4 та А3. А щоб виконати широкоформатний друк А2-А0 використовують плоттери, проте часто це струменевий друк фарбами, що не дає такої якості, як друк в цифрових та офсетних друкарнях.

 

Копіцентр і друкарня. Підсумки:

  • Офсетна друкарня працює з офсетним друком, цифрова друкарня і копіцентр - з цифровим.
  • У копіцентрах і цифрових друкарнях замовлення виконають швидше, якщо мова йде про невеликі обсяги, тому тут вигідніше замовляти друк невеликих тиражів.
  • У офсетній друкарні запропонують вигідну ціну за кожен екземпляр продукції при великих обсягах.
  • Друк в цифровій та офсетній друкарні відрізняється кращою передачею кольору, а при офсетному друці ще й можна використовувати золотисту і сріблясту фарби. Немає обмежень у розмірі листа.

Цифрова друкарня та мережа копіювальних центрів КопіБум надає копіювальні послуги і друк цифровим методом невеликих тиражів. У нас можна виконати замовлення в межах 1 години тиражом від 1 штуки. Ми використовуємо професійну друкуючу техніку та устаткування для постдрукарської обробки. Наша друкарня і копі-центри знаходяться в ближньому центрі Львова, тому до нас легко добратися. Також працює кур’єрська доставка замовлень.

Якщо Ви бажаєте скористайтеся нашими послугами, то телефонуйте або пишіть нам на емейл, або заходьте в нашу друкарню (вул. Драгоманова, 6) та копіцентри (див. адреси копіцентрів).


 

Копіцентр та цифрова друкарня КопіБум