Кольоровий друк. Історія виникнення

Кольоровий друк сьогодні став настільки поширеним, що без нього неможливо уявити життя сучасної людини. Каталоги, журнали, листівки, брошури, всілякі POS матеріали, пластикові картки, етикетки та упаковка – все це оточує нас щодня та створюється за допомогою кольорового друку.

Сучасні технології друку, такі як офсетний та цифровий друк, флексографія чи шовкографія, дозволяють створювати справжні поліграфічні шедеври та наносити яскраві барвисті зображення практично на будь-яку поверхню. Але з чого все починалося? Як узагалі з'явився перший друк. Розкажемо у цій статті.

Замовити цифровий кольоровий друк ви можете у нашій друкарні КопіБум. А також виконуємо широкоформатний кольоровий друк А1, А2 і кольоровий фотодрук.

 

Перший кольоровий друк у Китаї

Стародавній Китай – дивовижна країна, що подарувала світу безліч винаходів. Порох, компас та папір були винайдені саме тут. Не дивно, що й перший кольоровий друк з'явився у Китаї. Сталося це близько VI століття нашої ери. Спочатку потрібний текст писали на аркуші паперу. Потім цей лист прикладали до спеціального бруску, на поверхню якого було нанесено рисову пасту. Виходив дзеркальний відбиток. Потім, гравер вирізав на бруску символи. Так виготовляли перші друкарські форми.

Цікаво, що кольоровий друк був у Китаї настільки затребуваним, що у VI столітті винайшли фарби, якими можна було друкувати книжки. Перша повноцінна книга, як прийнято вважати, мала назву «Діамантова сутра» і була випущена в 932 році.

Кольоровий друк. Історія виникнення

 

Кольоровий друк у середньовічній Європі

У Європі друк з'явився лише у XIV столітті. Він здійснювався за технологією, дуже схожою з китайською. Тоді ж з'явилися й перші невеликі книжки із картинками на релігійну тематику. Процес кольорового друку був неймовірно складним та трудомістким. Друковані форми швидко ставали непридатними. Тому справжнім проривом технології кольорового друку стало відкриття ювеліром Гуттенбергом металевих друкованих форм. Сталося це близько 1450 року. Саме це відкриття лягло в основу сучасних технологій друку – «високого» друку та офсету.

В інших наших статтях ми детально розповідаємо про різні види друку: цифровий, офсетний, широкоформатний, сублімаційний, флексодрук.
 

Як виник кольоровий друк у Львові та Європі

 

Кольоровий друк XVIII-XX століть

XVIII століття стало переломним моментом історія друку. Художник та гравер Якоб Ле Блон придумав технологію, що дозволяє друкувати барвисті повнокольорові зображення. Він використав принцип поділу кольорів. За допомогою 4-х металевих пластин на папір наносилася фарба певного кольору. Технологія лягла в основу всієї сучасної поліграфії і стала попередницею палітри кольорів CMYK.

Технологія продовжувала вдосконалюватися і наступний поштовх до розвитку кольоровий друк отримав вже у XX столітті, коли вчені-фізіологи довели, що людське око сприймає лише 3 основні кольори. Відкриття належить Джеймсу Москвіллу. Його теорія дозволила створити трикомпонентний кольоровий друк за технологією RGB.
 

Кольоровий друк і модель RGB

 

Сучасний кольоровий друк

Сьогодні розвиток друку продовжується. З'являються нові технології та фарби особливого складу, що дозволяють наносити зображення на матеріали, що не поглинають їх. Повнокольоровий широкоформатний цифровий друк знайшов широке поширення у зовнішній рекламі, а, наприклад, металізовані фарби створюють ефект тиснення золотом чи сріблом.

Сучасний кольоровий друк відкриває невичерпні можливості для творчості і дозволяє втілити в життя найсміливіші дизайнерські задуми.